X Ogólnopolski Rajd im. Szarych Szeregów organizowany przez I Szczep Środowiskowy im. Floriana Marciniaka oraz Hufiec Ziemi Myszkowskiej można zaliczyć jako bardzo udany. Przygoda 5 patroli ("Dzięki za info" - Szczep "Millenium"; "Biorę plecak i wychodzę" - Szczep "Zielona Ósemka"; "Uje muje dzikie węże" - Szczep "Zielona Ósemka"; "Dzieci Baby Guli" - Szczep "Zielona Ósemka"; "Przcie X Komitran" - Szczep "Feniks" z Olesna) z Hufca Lubliniec zaczęła się w piątek 21 września 2012. Na wyznaczone miejsce zbiórki w Żarkach Letnisko dotarliśmy sporo przed czasem, toteż można było się powylegiwać na skwerku i pobawić w gry harcerskie. Właściwa część rajdu zaczęła się o godzinie 14.30 pierwszą grą terenową, podczas której na punktach wykonywaliśmy różne, ciekawe zadania (m.in. wyrabianie patrolowego stempla, zaprezentowanie patrolu na krótkim filmiku, pisanie antyniemieckich ulotek, odczytywanie map). Finałem ww. gry było dotarcie do Szkoły Podstawowej w Żarkach, gdzie mieliśmy zapewniony nocleg. Wieczorem odbył się apel, który oficjalnie rozpoczął rajd. Samo meldowanie patrolowych trwało nie mało czasu, ponieważ na tegorocznych Szarych Szeregach pojawiły się 22 ekipy. Po apelu odbyła się kolejna gra terenowa. Tym razem nocna. Gra równie zawiła, co ciekawa i wciągająca, trwała ponad 3 godziny. Zabawę udało się ukończyć tylko 3 patrolom.

Następnego ranka, wszystkie patrole zgłosiły się na dzienną grę terenową, która miała ograniczony czas trwania i musieliśmy się zmieścić w ok.5 godzinach. Podczas marszu towarzyszyły nam fajnie pomyślane punkty. Układanie wieży ze skrzynek wisząc na uprzęży, strzelanie z łuku, paintballu, podsłuchiwanie Niemców, podchodzenie łączniczki i inne zadania przysporzyły nam sporo frajdy i śmiechu. Po drodze mogliśmy zobaczyć zamek w Mirowie, a metą okazał się zamek w Bobolicach, który przywitał nas długo wyczekiwaną grochówą. Jedną z niespodzianek okazała się bezpłatna możliwość zwiedzania zamku. Niektórym wystarczył jednak wygląd z zewnątrz.

Po powrocie do szkoły, nieźle zmęczeni, udaliśmy się na kolejną jubileuszową niespodziankę, czyli pokaz fire-show, który spontanicznie rozkręcił druh Sebastian Piotrowski. Po ogniowym widowisku udaliśmy się z powrotem do budynku, gdzie czekał na nas ogromny tort!  Bardzo dobry tort!

Kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorów była bonusowa nieobowiązkowa gra nocna, podczas której można było poprawić punktację patrolu odbywająca się równocześnie z turniejem siatkówki. Połączone siły patroli z Lublińca i Krakowa o wdzięcznej nazwie "I miejsce" zdobyły - I miejsce. W czasie bonusowej gry również nie zawiedliśmy. Patrol "Uje muje dzikie węże" ze Szczepu "Zielona Ósemka" walczył do samego końca i jako pierwszy dotarł do wyznaczonego miejsca w Myszkowie.

Zakończenie rajdu i wręczenie nagród odbyło się kolejnego dnia, czyli 23 września 2012 roku, podczas apelu.
I tak oto zostaliśmy uhonorowani w następujących kategoriach:

• I miejsce dla patrolu "Uje muje dzikie węże" ze Szczepu "Zielona Ósemka"
  • Tytułu Najlepszego Patrolowego druh Patryk Antos
  • I miejsce w turnieju siatkówki dla drużyny "I miejsce"- połączone siły Szczepów "Millenium", "Zielona Ósemka" i "Bartoszowcy"

Zmęczeni, głodni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Lublińca, gdzie pożegnaliśmy się harcerską iskierką.

Do zobaczenia za ROK!!!

Druhna Aleksandra Kowol

Kliknij poniżej by zobaczyć więcej zdjęć
rajzare2012