Dzień Myśli Braterskiej obchodzony 22 lutego to ważne święto światowego skautingu. Obchody hufcowe DMB 2013 odbyły się w Domu Harcerza, w harcówce III Szczepu "Feniks" w Oleśnie. W sobotnie przedpołudnie harcerze i zuchy z Olesna, liczna grupa harcerzy i zuchów z Lublińca wraz z Komendantką Hufca dh hm. Aleksandrą Miedźwiedzik, zaproszeni goście i rodzice spotkali się w harcówce by świętować harcerskie święto przyjaźni. Uroczystość stała się okazją aby podziękować przyjaciołom harcerzy, którzy nas wspierają w naszych codziennych działaniach. W podniosłej atmosferze odbyła się ceremonia obietnicy zuchowej, którą złożyli: Ania Szukała, Wojtek Gittel i Kacper Jura, przyrzeczenia harcerskiego złożonego przez: Tosię Antkowiak, Zosię Krzak, Anię Hassinger i Adama Parkitnego. Łukasz Krzemiński złożył zobowiązanie instruktorskie i otrzymał stopień przewodnika. Kolejne znaczki zucha, harcerskie krzyże i granatowa podkładka ozdobiły mundurki naszych harcerzy, i mamy nadzieję, że Ci, którzy je założyli będą osiągać kolejne etapy "kariery" w  strukturach ZHP. Po uroczystej części oficjalnej przyszła pora na radosne świętowanie z tortem, śpiewem i pląsami. Zebrane w harcówce zdjęcia i inne przedmioty przywołały wspomnienia i w oczach wielu osób zabłysnęły łezki wzruszenia. Karolina Domańska przygotowała prezent, niespodziankę  dla Komendantki i wszystkich zebranych, w postaci prezentacji multimedialnej ukazującej nasze dzieje od 2007 roku. Wśród przyjaciół czas szybko płynie i ani się nie obejrzeliśmy i trzeba było się rozstać:), ale kolejna zbiórka już za kilka dni:) Wszystkich spragnionych przygód zapraszamy do Domu Harcerza.

Do zobaczenia!
Czuwaj!