Wakacje trwają, a co za tym idzie - Kokotek wciąż tętni życiem, a atrakcji dla wypoczywających tu zuchów i harcerzy nie brakuje. W ostatnich dniach odbyły się m.in. konkurs piosenki CocoFestiwal oraz ognisko, w którym udział wzięły kolonie zuchowe i obozy harcerskie przebywające na ośrodku. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć ze wspomnianych wydarzeń!

Coco 2014

coco2014

Ognisko obozowe
ognisko2014oboz

W tym roku, po wielu latach przerwy, z naszej radiostacji udało się wykonać około 60 łączności. Jest to zasługą naszego druha seniora - Karola Wengra, który tego lata -  pod swoim znakiem DL3AU - nadawał z Kokotka, za co jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni. Przypomnijmy, że przez prawie 30 lat (do 1998r.) z Kokotka płynął sygnał SP9 ZAK, nadawany przez współzałożyciela OH w Kokotku, wieloletniego komendanta hufca - druha Mariana Ożarowskiego.

karolwenger2014a

karolwenger2014b

W dniu 1 sierpnia br w Ośrodku Harcerskim "Kokotek", odbył się uroczysty apel zgrupowania obozów z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Po odśpiewaniu Hymnu ZHP i odczytaniu specjalnego rozkazu, Komendantki Hufca, harcerze przeszli na amfiteatr. Tam w scenografii przybliżającej to wydarzenie harcerki i harcerze oraz prowadzący inscenizację dh Radek przedstawili losy harcerzy roznoszących listy w ramach Harcerskiej Poczty Powstańczej, oraz odczytali wzruszające fragmenty ich listów do bliskich, opowiadające o walce, poświęceniu i miłości do Ojczyzny. Następnie minutą ciszy uczczono ich bohaterską służbę. Wzruszenia nie kryli ani widzowie, ani aktorzy. Po zakończeniu obozy rozeszły się na miejsca zakwaterowania w milczeniu, rozmyślając nad bohaterską historia naszych Szaroszeregowych poprzedników, których staramy się naśladować.

kokotekpowst2014

W promieniach wakacyjnego słońca, 6 sierpnia przebywające na naszym Ośrodku Harcerskim "Kokotek" zuchy i harcerze z Krakowa i Lublińca razem z półkoloniami brały udział w Wielkiej Kokotkowej Olimpiadzie, organizowanej wspólnie razem z krakowską kadrą. Od rana do obiadu można było wziąć udział w konkurencjach indywidualnych, a o godz. 16.00 odbyły się mecze siatkówki klasycznej, wodnej, piłki nożnej oraz dwóch ogni. Wszyscy uczestnicy świetnie bawili się w duchu "fair play", a wieczorem wzięli udział w podsumowującej dyskotece. Po tak aktywnym dniu, cały Kokotek, zarówno zuchy jak i harcerze wieczorem poszli spać z uśmiechem na ustach, zmęczeni i szczęśliwi.

olimpiadaharc2014

Pod wieczór, 23 lipca w środę, w naszym Ośrodku Harcerskim "Kokotek" miał miejsce koncert zespołu "SweetLips" z okazji urodzin jednego z lublinieckich harcerzy, oraz jednocześnie członka tego zespołu, Igora Chmielowskiego. Grali głównie muzykę Hard Rock. Można było usłyszeć takie utwory jak "Paradise City" oraz "Don't Cry" od "Guns'n Rosses". Wrażenia były bardzo pozytywne. Bawiły się nawet najmłodsze zuchy z Warszawy i Lublińca, oraz osoby spoza ośrodka. Koncert zakończył się przed 22.00, a uczestnicy bardzo zadowoleni, na pewno będą mieli ochotę, na powtórkę.

sweetlips2014

Od początku wakacji piękna słoneczna pogoda. Gdzie wtedy najlepiej wypocząć? Na naszym harcerskim basenie:)

basen2014rtyu

Na początku lipca odwiedziliśmy z aparatem fotograficznym Ośrodek Harcerski w Kokotku