W dniach 18-21.01 26 Drużyna Harcerska "Sokoły" i 16 Drużyna Starszoharcerska "Incognito" z 3 Szczepu "Feniks" wybrała się do Kokotka aby razem z J.R.R. Tolkienem przeżyć wielką przygodę, rodem z książki "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Harcerze podzielili się na 4 drużyny Elfy, Ludzie, Krasnoludy i Hobbici. Przez 4 dni w rodzinach poszukiwali Pierścienia, a później musieli go zniszczyć. Uczyli się odczytywać starożytne Runy, przeżyli przygodę na polu bitewnym ze smokiem Smaugiem, wymyślili swoje własne pismo, zagrali w Hobbicką Mafię, stanęli przed Sądem aby rozstrzygnąć spór o pierścień,sprawdzili swoją wiedzę o przygodach Bilbo Bagginsa w Quizie .. Nie obyło się oczywiście bez gry nocnej podczas, której aby znaleźć pierścień musieli zaprzyjaźnić się z Trollami, chcąc uzyskać od nich potrzebne informacje i rzeczy do przeżycia. Do domu wróciliśmy bogatsi o nowe przeżycia i przyjaźnie, a druh Mateusz Sokołowski bogatszy o najważniejsze harcerskie odznaczenie Krzyż Harcerski, które wieczorem 20.01 zdobył, po przejściu biegu przygotowanego przez jego przyjaciół z drużyny. Czas w gronie ukochanych osób płynie szybko .. nie żegnaliśmy się jednak ze smutkiem, ponieważ wszyscy wiemy że .. "Przy innym ogniu w inną noc, do zobaczenia znów"

pwd. Olga Spychała

(kliknij poniższe zdjęcie by zobaczyć pełną relację)