W dniach od 02.07-04.07.2018r w Droniowicach odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży z udziałem zuchów i harcerzy z Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Czarne Orły”. Pod opieką phm. Ewy Majczak , Ireny Droździok, Marzeny Literackiej i Joanny Malinowskiej bawiło się 45 dzieci. W tym roku nasza akcja odbywała się w tematyce „Od prehistorii do współczesności…”
W poniedziałek 02.07. 2018 w Droniowicach miał miejsce pierwszy dzień naszej podróż wehikuł czasu pt. Podróż do świata dinozaurów” dzieci oglądały prezentację multimedialną pt.” Świat dinozaurów”. Brały udział w biegu terenowym „Odnaleźć dinozaura” przygotowanym przez dh Kamilę Majczak,. Podczas którego uczestnicy poszukiwali wielkich puzzli by potem wspólnymi siłami każdy z zastępów mógł stworzyć jedyny w swoim rodzaju obraz z sylwetką Ti-Rexa. Po powrocie wszystkich drużyn odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne gdzie oprócz stworzenia Ti-Rexa z odnalezionych elementów, każdy wykonał własną miniaturkę dinozaura oraz prehistoryczny brelok. Następnie miały miejsce wyścigi dinozaurów „Co fruwa a co biega? Najmłodsi brali udział w zajęciach tanecznych tańce przeplataniec. Na zakończenie naszego pełnego wrażeń dnia nie zabrakło pysznego poczęstunku.
Następnego dnia po szybko przespanej nocy we wtorek 03.07.2018 pod hasłem dnia „ Kiedy prehistoria miesza się z rzeczywistością” wyruszyliśmy na wycieczkę do Wadowic i Zatoru. W Wadowicach zwiedzaliśmy dom św. Jana Pawła II , odbyliśmy wycieczkę „tramwajem” -Szlakiem Jana Pawła II. zwiedziliśmy rynek w Wadowicach. Nie zabrakło nam też czasu na „wadowickie kremówki ” na które papież chodził po maturze . Następnie udaliśmy się do Zatorlandii, gdzie przebywaliśmy do samego wieczoru. W Zatorze cały świat wywrócił nam się do góry nogami. W dom do góry nogami wszyscy martwiliśmy się żeby zaparkowane auto w garażu nie spadło nam na głowę albo żeby nie spłynęła na nas woda z prysznica. Następnie udaliśmy się w głąb lasu gdzie z pośród krzewów i drzew naszym oczom ukazywały się ogromne ruchome dinozaury. Po pełnym przeżyć spacerze udaliśmy się do kina 5D gdzie oglądaliśmy film „Epoka dinozaurów”. Po projekcji filmu kolejką przejechaliśmy się do „Parku mitologii” tam pływając gondolą wśród mitologicznych postaci słuchaliśmy wspaniałych historii o nich. Na zakończenie naszego pobytu w Zatorze udaliśmy się do lunaparku gdzie czekało na nas wiele atrakcji m.in. karuzele, łódki, kolejki, samoloty, i inne atrakcje.
Po powrocie z emocjonującej wycieczki szybko zregenerowaliśmy siły i w środę 04.07.2018 postanowiliśmy się dowiedzieć Czy dinozaury lubią ogniska? Na początku udaliśmy się do Muzeum paleontologicznego w Lisowicach gdzie obejrzeliśmy film o wykopaliskach prowadzonych w tejże miejscowości oraz o odkryciu tamtejszego smoka wawelskiego. Podzielni na dwie grupy zwiedziliśmy muzeum i braliśmy udział w warsztatach pt.” Szukamy dinozaurów”. Z Lisowic pojechaliśmy do kina w Lublińcu gdzie podczas seansu filmu „Wyszczekani” nie umieliśmy przestać się śmiać. Z Lublińca udaliśmy się do Sadowa gdzie z niecierpliwością czekali na nas państwo Ewa i Henryk Woźniak . W ich przepięknym ogrodzie odbył się I Festiwal Piosenki ”Rozśpiewane Orły”, na którym odkryliśmy talent nie tylko muzyczne wielu uczestników. Następnie wysłuchaliśmy gawędy o wyprawie państwa Woźniak do Czarnogóry. Na zakończenie odbyło się ognisko. Po Pląsach i występie naszej drużyny nadszedł czas na pożegnanie, wszyscy uczestnicy akcji letniej otrzymali pamiątkowe odznaki i upominki. Osoby które pomogły w zorganizowaniu zajęć otrzymały pamiątkowe kubki i długopisy. Zajęcia na długo zapadną w pamięci wszystkim uczestnikom a „Świat dinozaurów” stał się trochę mniej tajemniczy. Wszystkim którzy pomogli nam w zorganizowaniu zajęć jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
phm. Ewa Majczak

(by zobaczyć pełną relację zdjęciową kliknij zdjęcie poniżej)