31 sierpnia miało miejsce wyjątkowe dla naszego hufca wydarzenie. Po długich staraniach udało nam się przyjąć imię 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty. To wyjątkowy zaszczyt i honor. Przygotowywaliśmy się do tego dnia długo, dlatego też nasza radość przełożyła się na ogromne święto. W piątek odbyła się uroczysta Msza Święta, miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty, wręczenie laski scoutowej burmistrzowi miasta Olesno i wieloletniemu przyjacielowi harcerzy Panu Sylwestrowi Lewickiemu. Następnie uczestnicy wydarzenia wspólnie odbyli wędrówkę do Ośrodka na Kokotku, gdzie miała miejsca dalsza część atrakcji.

Tam harcerze, instruktorzy i goście doskonale bawili się w trakcie koncertu zespołu harcerskiego "Wszyscy byliśmy harcerzami". Wieczorną ciemność rozświetliło wielkie harcerskie ognisko, którym towarzyszył śpiew i opowieści, między innymi gawęda druha Bartka Zbączyniaka. Kolejny dzień wykorzystaliśmy bardzo aktywnie i korzystając z tego spotkania wszystkich środowisk naszego hufca urządziliśmy turniej sportowy.

To było nasze wielkie harcerskie święto.

(aby zobaczyć więcej zdjęć kliknij w zdjęcie poniżej)