Nasi kochani harcerze z Koszęcina o swojej zbiórce z dnia 1 listopada piszą tak:

Dzisiejsza zbiórka połączyła zuchy i harcerzy! Zaczęliśmy od podziału na patrole, szybkie wymyślenie nazw, plakatów i w drogę: na grę terenową! Gra, była w tematyce święta dziadów, po to, by przybliżyć tradycje naszych przodków - słowian. Zuchy i harcerze musieli pomóc duszkom w ich problemach, a nie było to zadanie łatwe, bo duszki miały różne zachcianki, od haftowania przez malowanie portretów, do pisania i szyfrowania listów miłosnych! Mimo to, nasi śmiałkowie podołali zadaniu i przeżyli wspaniałą przygodę tropem błędnych ogników i duszków. Na koniec stanęliśmy w wielkim harcerskim kręgu i zakończyliśmy pierwszą w tym roku harcerskim zbiórkę łączoną 88 GZ i 78 DH.