Dzięki facebookowym stronom naszych drużyn możemy śledzić ich losy i czasem wirtualnie odwiedzić ich na zbiórce. Oto relacja wprost ze zbiórki Tropicieli Marzeń - Gromady zuchowej z Olesna:

Historię trzeba szanować i pielęgnować. Historię trzeba dzieciom pokazywać i uczyć ich uznania dla Wielkich ludzi i ważnych chwil! Dlatego też dzisiaj nasze zuszki dotknęły kolejnego kawałka skautowej i oleskiej historii, aby dowiedzieć się czym jest Dzień Myśli Braterskiej? Jak go obchodzimy i dlaczego? Kim był Generał Robert Baden Powell? Czym jest węzeł przyjaźni i jak przyjaciół można znaleźć? Rysowaliśmy węzeł przyjaźni, szukaliśmy ukrytych liter, które zdradziły nam tematykę zbiórki. Widzieliśmy prezentacje o harcerzach i skautach z CAŁEGO świata! Zobaczyliśmy też kroniki Oleskiego Hufca, nie umieliśmy oderwać od nich oczu! Jak piękna historię ma nasz szczep i hufiec! Na końcu druhna Emilka przeczytała nam gawędę o przyjaźni czuj!
A zbiórkę zrobiła dla Nas druhna Laura, za co bardzo jej dziękujemy
Do zobaczenia za tydzień
Czuj!
pwd. Olga Spychała