Harcerskie Muzeum Etnograficzne w 1965r. założone (za założycieli muzeum uważani są Leszek Piasecki i Andrzej Kubicki) i prowadzone przez harcerzy z IV Szczepu Harcerskiego ZHP im. Obrońców Katowic w Katowicach Brynowie mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 11 im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach.. Eksponaty do Muzeum zdobywają harcerze podczas zwiadów etnograficznych w trakcie obozów i biwaków. Aktualnie muzeum posiada ponad 1500 eksponatów (głównie przedmioty użytkowe) z terenów Górnego Śląska, Beskidu, Spiszu, Orawy i Kaszub. Harcerskie Muzeum Etnograficzne jest muzeum dostępnym dla wszystkich. Zwiedzać muzeum można grupą lub indywidualnie. Na zwiedzanie trzeba się umówić z komendantem szczepu.

Kliknij na zdjęcie by przejść na stronę muzeum
muzumetnog2012