komsendatntakinfo2015

Czuwaj Druhny i Druhowie ;-)

1. Podaję do wiadomości oficjalne adresy mailowe, na które można pisać i zadawać pytania do poszczególnych członków naszej Komendy:

2. Zapraszam na komendę instruktorów i funkcyjnych naszego Hufca w środę (10.02) Harcówka  "Millenium" godz. 17:00.

3. Już można zapisać się na tegoroczny Rajd Silesia www.rajdsilesia.zhp.pl którego zakończenie przewidziane jest na naszych terenach Kokotek-Lubliniec, nie przegapcie możliwości uczestniczenia w kolejnej Harcerskiej Przygodzie ;-).

4. Zapraszam na Kokotek dn 20 lutego 2016 roku na spotkanie o tematyce finansowej ze Skarbnikiem Hufca ZHP Lubliniec dh Anną Flak. Natomiast 21 lutego o godz. 16:00 w harcówce Millenium odbędzie się spotkanie z Zespołem Informacji i Promocji.

5. Z okazji DMB ogłaszamy konkurs na pocztówkę Hufca Lubliniec! Szczegóły: http://www.lubliniec.zhp.pl/

6. Wkrótce w Hufcu zawiązywane będą umowy wolonariackie w sprawie pełnienia funkcji.

7. Zapraszam wszystkich harcerzy, harcerki, zuchy, przyjaciół harcerstwa oraz rodziców harcerzy, byłych harcerzy - 22 lutego na finał Dnia Myśli Braterskiej o godz. 17.00 na lubliniecki Rynek i symboliczną iskierkę przyjaźni ;-).

8. Wszystkich chętnych zapraszam do Boronowa, gdzie z 4 na 5 marca w GOK-u odbędzie się Noc Harcerska. Organizatorem imprezy jest 38 DH "Zielone Pióra"

Komendantka Hufca Lubliniec
pwd. Iwona Legencka

Czuwaj Druhny i Druhowie!

Komenda Hufca ZHP Lubliniec serdecznie zaprasza zuchy, harcerzy, harcerzy starszych;-) do wzięcia udziału w zimowisku w ramach Harcerskiej Akcji Zimowej 2016;). Zimowisko odbędzie się w Ośrodku Harcerskim Kokotek.

Potwierdzam następujące terminy Zimowiska dla szczepów naszego Hufca:
-  05-11.02.2016r dwa biwaki szczepu "Feniks" z Olesna
-  13-15.02.2016r biwak szczep "Zielona Ósemka"
-  15-21.02.2016r dwa biwaki szczepu "Millenium"z Lublińca
-  21-27.02.2016r dwa biwaki szczepu "Zielona Ósemka" z Lublińca
Karty na zimowiska drużynowi mogą odebrać u dh Beaty Nowińskiej (nr tel 733 370 844).

Zapraszamy również osoby niezrzeszone z klas podstawowych, które pragną przeżyć zimową przygodę z harcerzami naszego Hufca w terminie 15-21.02.2016 rok. Koszt Zimowiska 250 zł. Zgłoszenia przyjmuje dh Aleksandra Miedźwiedzik nr tel 500 214 041. Liczba miejsc ograniczona.

Wpłat należy dokonywać na
Konto: ING Bank Śląski S.A. 95 1050 1155 1000 0005 0096 7286
w tytule wpisując Wpłata na Zimowisko oraz imię i nazwisko dziecka.

Proszę o zabranie z sobą na Zimowisko dowodu wpłaty.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich o przekazanie 1% podatku dla Hufca ZHP Lubliniec. Środki, które przypiszecie nam Państwo w swoich rozliczeniach rocznych PIT pozwolą na realizację naszego programu wychowawczego.

Chcąc nam przekazać 1% wystarczy wpisać w PIT
nr KRS 0000273051
cel szczegółowy wpisać: Hufiec ZHP Lubliniec

Komendantka Hufca ZHP Lubliniec
                                                     pwd Iwona Legencka

Czuwaj Druhny i Druhowie!

Witam w Nowym 2016 roku;-).

1. Zapraszam wszystkich Instruktorów Hufca Lubliniec na pierwszą w tym roku komendę w czwartek 7 grudnia o godz. 17.00 w harcówce Millenium;-).

2. Proszę, by na czwartek drużynowi dostarczyli mi swoje plany pracy drużyn na 2016 rok, oraz plany zimowiska. Jest to ostateczny termin. Dokumenty do pobrania są na stronce Hufca w zakładce "DOKUMENTY".

3. W piątek rozpoczyna się kurs zastępowych i przybocznych - ankiety uczestników są do odebrania u Waszych komendantów szczepu, należy je wypełnić i przywieźć ze sobą na kurs .

4. Z ważnych dat w miesiącu styczniu;-)

- 12.01.2016 rok, Zbiórka Komisji Stopni Instruktorskich w Chorzowie

- 23.01.2016 rok, HarcPlansza - I Harcerski Festiwal Gier Planszowych w Lublińcu w SP nr 3 - przygotowany przez dh Bartka Zbączyniaka;-).

- 26.01.2016 rok, Zbiórka Komisji Stopni Instruktorskich w Chorzowie

- 29-31.01.2016 rok, Kurs Komend Hufców organizowany przez Chorągiew Śląską w Chorzowie.

Czuwaj Druhny i Druhowie!

Zbliżamy się wielkimi krokami do końca roku:-) czas pomalutku nas już goni. Wiec parę najważniejszych spraw i terminów:

1.Proszę o jak najszybsze dostarczenie mi przez drużynowych planów pracy Waszych drużyn na następny rok, z uwzględnieniem dat planowanych biwaków, i wyjazdów;

2. Za parę dni w Ośrodku Harcerskim Kokotek odbędzie się harcerski Sylwester;-) i powitanie 2016 roku, osoby zainteresowane proszę o kontakt z druhną Beatką Nowińską nr tel 733 370 844

3. Już wkrótce odbędzie się Kurs Zastępowych i Przybocznych ;-) na który zapraszam wszystkich zastępowych i przybocznych naszego hufca oraz osoby, które w przyszłości zamierzają podjąć się takich funkcji;-). Kurs podzielony został na dwie części (całość kursu to obecność w te dwa wekendy stycznia): część I od 8 do 10 stycznia 2016r., część II od.15 do 17 stycznia 2016r. Koszt całości dla harcerzy z naszego Hufca 60 zł, dla zewnętrznych 100zł. Zgłoszenia - najlepiej jak najszybciej do mnie nr tel 881 774 508 bądź na czacie na FB.

4. Osoby planujące biwaki proszę, by zgłaszały mi to odpowiednio wcześniej;-), tak bym na tydzień przed biwakiem otrzymała kompletny zestaw wypełnionych dokumentów, które już wkrótce zamieszczone zostaną ( do pobrania) na stronie Hufca ZHP Lubliniec.

5. Proszę również drużynowych o informacje o zamykanych próbach na stopnie harcerskie - imię nazwisko, stopień, data zamknięcia.

komsendatntakinfo2015

1. W dniu spotkania z dh Anna Flak (20.02)  odbędzie się spotkanie z przedstawicielem Rady Chorągwi "Ewaluacja systemu pracy z kadrą" - skierowane do funkcyjnych naszego hufca, obecność obowiązkowa drużynowych, zastępowych itd.

2. Na stronie hufca pojawił się kalendarz hufcowy - zapraszamy do korzystania z niego:) Na bieżąco zamieszczane w nim będą imprezy oraz spotkania w nszym hufcu.

3. W zakładce Dokumenty - ważne, pojawiły się dwa faktycznie ważne dokumenty: Struktura Komendy Hufca ZHP w Lublińcu oraz Plan Operacyjny Hufca na rok 2016r. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.