Warsztaty kadry

W dniach 28-30 grudnia młoda kadra uczestniczyła w warsztatach metodycznych. Reprezentanci drużyn harcerskich 16, 18, 26 i 28. znaleźli się - na Antarktydzie, gdzie poznawali nowe harcerskie zabawy, gry i pomysły na organizację zbiórek. Mieli możliwość uczestniczyć w Antarktycznym Turnieju, teatrze cieni, grze prosto z kursu drużynowych. Zagłębili się też w pracę ze sprawnościami i funkcjonowanie zjazdów ZHP. Mam nadzieję, że wspólne przygody zaowocują bliższą współpracą międzydrużynową w najbliższym czasie. :)

Ponadto, za całokształt działalności w ubiegłym roku harcerskim tytuł:

• Brązowej Drużyny Hufca Lubliniec otrzymała:
    18 DH im. ks. płk. Jana Szymały
  • Srebrnej Drużyny Hufca Lubliniec otrzymały:
    9 DH "Lekka Stopa" i 26 DH "Sokoły".

Gratuluję.
Życzę jeszcze lepszych wyników w tym roku. :)

Wiadomo, że w drużynach jest wielu harcerzy, którzy chcieliby w przyszłości bliższej lub dalszej zostać kadrą. Właśnie dla nich już niedługo odbędzie się kurs zastępowych. Uczestnicy warsztatów wstęp do tego kursu już ukończyli.

Ananas

kronika20121

BŚP i wigilie

W dniu 22grudnia 2011r. w Kościele Św. Stanisława Kostki u Ojców Oblatów odbyło się oficjalne przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom oraz władzom miasta Lublińca. Podczas uroczystych rorat uczestnicy mszy świętej zostali zapoznani z historią BŚP oraz dziejami lublinieckiego harcerstwa. Harcerki czytały ewangelię, a wszyscy śpiewali harcerskie piosenki. Prowadzący roraty ksiądz Rafał Bytner stworzył bardzo podniosłą atmosferę tej harcerskiej uroczystości. Po mszy świętej w imieniu mieszkańców miasta i powiatu Betlejemskie Światło Pokoju odebrał Pan Starosta Joachim Smyła. Po przekazaniu BŚP zuchy, harcerze, instruktorzy, przedstawiciele szczepów oraz rodzice uczestniczyli we wspólnej wigilii w Szczepie Millenium. Podsumowano rok harcerski i złożono życzenia świąteczne i noworoczne.

kronika20122

Betlejemskie Światło Pokoju

W niedzielę 18 grudnia w Częstochowie Betlejemskie Światło Pokoju przejęli z rąk zastępcy naczelnika hm. Krzysztofa Budzińskiego płomyk ognia z Betlejem nasi harcerze i instruktorzy z Lublińca, Woźnik i Droniowic.

Spotkanie pokoleń

W sobotnie popołudnie 10 grudnia 2011 roku w harcówce oleskiego Szczepu "Feniks" odbyło się spotkanie grupy oleskich seniorek z harcerzami. Inicjatorką spotkania była pani Maria Mitręga, szefowa śpiewającej grupy "Ferajna". Świecowisko już w świątecznym nastroju ze śpiewem przy gitarze, skrzypcach i akordeonie było niezwykle udane. Harcerze zaśpiewali swoje piosenki, a Panie przypomniały te troszkę starsze, które same śpiewały przy harcerskich ogniskach. Było również wspólne kolendowanie przy akompaniamencie skrzypiec druhny Natalii oraz pląsy. Wzruszające wspomnienia pań, pogoda ducha i energia wywarły duże wrażenie na naszych harcerzach, a ich postawa zauroczyła starsze pokolenie. Przy obrzędowym pożegnaniu iskierką zgodnie stwierdziliśmy, że było to pierwsze takie spotkanie ale na pewno nie ostatnie.

Czuwaj!
Komendantka Szczepu "Feniks"