Odbyły się coroczne warsztaty, na których obecna bądź przyszła kadra może szkolić się w metodzie harcerskiej. Zjawili się przedstawiciele wszystkich drużyn hufca.

Tym razem przenieśliśmy się do Świtezi. Dziedzice wioski zlecali nowoprzybyłemu ludowi różnorodne zadania. Trzeba było wspólnie wysilać umysły i zgodnie pracować, by udało się zbudować makaronowe wieże. Odwiedziliśmy ostępy boru podczas InO. Niejeden pierwszy raz miał możliwość stworzenia ze zwykłego papieru jednego z fleksagonów. Zastanawialiśmy, jak ważne jest poznawanie zmysłowe otaczającego świata. Sprytem i czujnością trzeba było się wykazać, by zostać najlepszym "kilerem" Usłyszeliśmy, jakie są ważne etapy rozwoju młodych ludzi. A dh. komendantka zaangażowała nowe pokolenie w pracę hufca. Harcerski weekend szybko dobiegł końca. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w nadanie tego niepowtarzalnego wymiaru warsztatów.

Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
warszatykadry2012asdert

A tutaj przypomnienie papierowej składanki:

Ananas