W dniu 15 grudnia lublinieccy harcerze podjęli Betlejemskie Światło Pokoju po mszy świętej na Jasnej Górze. Od tego dnia harcerze podtrzymywali ogień, aby w sobotę (21 grudnia) dostarczy go do wszystkich kościołów i instytucji w naszym mieście i powiecie. Tego samego dnia wieczorem w Gimnazjum nr 1 odbyła się harcerska wigilia, którą zaszczycił swą obecnością burmistrz miasta Lublińca - pan Edward Maniura. W niedzielę 22 grudnia podczas mszy świętej w Kościele Świętego Stanisława Kostki harcerze z drużyny działającej przy szkole katolickiej wnieśli B.Ś.P, a podczas sprawowania eucharystii trzymali przy nim wartę. Po zakończeniu mszy świętej władze hufca oficjalnie przekazały Betlejemskie Światło Pokoju przedstawicielom miasta i powiatu, aby mogło dotrzeć do każdego domu w naszym mieście.

Tegoroczne hasło "Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!" to nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, zaproszenie do pracy nad sobą, niepowtarzalny czas na zmianę siebie. Wiemy, że tylko autentyczny przykład pociąga za sobą innych, dlatego sami wymagamy najwięcej od siebie. Wierzymy, że każdy z nas posiada w sobie dobro, którym może zarażać innych. Tego i sobie i wszystkim mieszkańcom naszego powiatu życzymy w nadchodzącym 2014 roku.:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
ogienbetlejeski2013aswert