Szczep ZHP Millenium działający przy Gimnazjum nr 1 w Lublińcu obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia. Przez ten czas setki osób stały się zuchami, harcerzami, instruktorami i pokochały nasze granatowe barwy. Aż trudno uwierzyć, że ponad 40 lat dowodził szczepem jeden człowiek - harcmistrz Bogusław Widera. Poświęcał swój wolny czas dla dobra dzieci i młodzieży, bo oprócz rodziny i pracy, pokochał harcerstwo. W sobotę 10 października 2015r. zakończył służbę na funkcji komendanta i przekazał ją druhnie podharcmistrz Kindze Staweckiej. Odbyła się wielka uroczystość, na której zaszczycili nas m.in.: Burmistrz Miasta Lublińca - Edward Maniura, Przewodniczący Rady Miejskiej - Gabriel Podbioł, Komenda Hufca ZHP Lubliniec z jej komendantką hm. Aleksandrą Miedźwiedzik, skarbnikiem hm. Krzysztofem Zbączyniakiem, zastępcą phm. Kajetanem Zbączyniakiem, namiestnikami: pwd. Anną Kimel, pwd. Jakubem Kłobusem i członkiem komendy hm. Henrykiem Budzyńskim oraz wielu instruktorów, którzy są lub byli związani ze szczepem Millenium. Druh Boguś odbierał gratulacje i prezenty, był tort i oczywiście "Sto lat...". Na zakończenie harcerskiego śpiewogrania wszyscy poczęstowali się pyszną grochówką i życzyli harcerzom kolejnych 50 lat aktywnego działania. Gimnazjum nr 1 w czasie obchodów otrzymało zaszczytny TYTUŁ PRZYJACIELA HARCERSTWA za życzliwą współpracę i wspieranie działalności szczepu ZHP Millenium.
hm.Katarzyna Łukawska-Pasternak

Więcej zdjęć - kliknij poniżej