Pokonując świąteczne rozleniwienie grupa harcerek i harcerzy z Lublińca, Olesna i Katowic wzięła udział w dniach 27 - 31 grudnia w kursie przewodnikowskim "Na straży Granatu" zorganizowanym w Ośrodku Harcerskim w Kokotku. Spędzili 5 dni podnosząc swoją wiedzę, umiejętności i przygotowując się do zdobywania stopnia instruktorskiego. Kurs zawierał elementy merytoryczne, ale też dawał możliwość uruchomienia wyobraźni i przeżycia wspaniałej przygody na karaibskiej wyspie, gdzie spotykając starych szamanów młodzi ludzie wykazali się różnymi umiejętnościami. W dniu 2 stycznia zakończyli kurs przechodząc ostateczną próbę odwagi i kreatywności zdobywając upragnione dyplomy kursu przewodnikowskiego i wyróżnienia związane z owocem granatu. Dyplomy ukończenia otrzymali: Julia Prandzioch, Zuzanna Tiffert, Monika Małkowska, Krzysztof Lach, Marta Dembowska, Hanna Myrcik, Błażej Widera, Angelo Korzekwa, Oktawia Basan, Iga Mieczkowska, Anna Górska, Joanna Chyra, Tomasz Garus, Marta Eliasz, Michał Eliasz, Łukasz Szymik, Agnieszka Mieczkowska, Maciej Bogus, Krzysztof Mazur, Piotr Majewski, Marta Szoblik, Anna Wróbel, Dominik Cierpica, Weronika Połap. Jednocześnie skoro uczestnicy kursu wykonali już jedno z zadań próby na stopień przewodnika, to życzymy im podjęcia wyzwania i dojścia do końca tej próby i podjęcia służby instruktorskiej w swoich środowiskach.

przewodniki2015rft