W dniach 13-15 stycznia 2016 roku odbywał się kurs przybocznych, oraz zastępowych "Camelot" zorganizowany w Ośrodku Harcerskim ''Kokotek'' w Lublińcu. Przez 3 dni minionego weekendu kursanci zdobywali wiedzę potrzebną do objęcia wybranej funkcji. Oprócz poszerzania wiedzy uczestnicy mogli przeżyć niezwykłą przygodę na zamku Camelot. W programie kursu znajdowały się między innymi: bal królewski, na którym uczestnicy mogli zabłysnąć umiejętnościami tanecznymi, zajęcia, które pokazywały jak rozplanować obozowisko, test pisemny i ustny sprawdzający wiedzę uczestników, oraz powtórzenie Przyrzeczenia, Prawa harcerskiego i nauka Komunikacji. Kursanci przybyli do Zamku w Kokotku, w piątek wieczorem, gdzie czekało na nich wyzwanie, musieli ozdobić salę na bal królewski. Po przygotowaniach przebrali się w stroje balowe i poszli tańczyć, spotkała ich niespodzianka, gdyż bal był połączony z kolacją w postaci stołu szwedzkiego. Następnego dnia po śniadanku przyjechali goście z Hufca Bytomskiego. Odbyły się zajęcia z Komunikacji i Musztry, poprowadzone przez hm. Arkadiusza Kila, a jeszcze przed obiadkiem odbyły się zajęcia, na których kursanci przypomnieli sobie Prawo i Przyrzeczenie harcerskie, były one poprowadzone przez hm. Bożenę Mientus. Następnie zostały poprowadzone zajęcia z rozplanowania obozowiska przez hm. Krzysztofa Zbączyniaka, były one połączone z tematyczną zabawą na dworze. Po kolacji około godziny 19 uczestnicy byli pojedynczo wołani do testu ustnego z wiedzy harcerskiej, podczas gdy reszta kursantów grała w gry planszowe. I tak zakończył się dzień drugi, drugiej części kursu. W niedzielę po pysznym śniadaniu uczestnicy pisali końcowy test. Na koniec odbył się apel z wręczeniem dyplomów. Wszyscy świetnie się bawili i trudno było im się rozstać, lecz uczestnicy wraz z kadrą zobaczą się na spotkaniu pokursowym, planowanym na wiosnę.

autor: Wiktoria Lisek

kursprzybkamel2016rf