28 stycznia 2016r. miała miejsce premiera strony www Hufca Lubliniec, poświęconej historii tegoż hufca. Aktualnie na stronie znajdują się biografie: księdza pułkownika Jana Szymały - kapelana harcerskiego i prezesa Towarzystwa Przyjaciół Harcerzy w kresie międzywojennym; Konrada Mańki - harcerza naszego hufca, zamordowanego przez hitlerowców w czasie II wojny światowej; druha Mariana Ożarowskiego - wieloletniego komendanta hufca, wielkiego miłośnika krótkofalarstwa i budowniczego Ośrodka Harcerskiego w Kokotku, oraz druhny Krystyny Rożniewskiej (Michniewskiej) współorganizatorki harcerstwa powojennego w Lublińcu. Zapoznać się można także z historią Harcerskiej Radiostacji Krótkofalowej - SP9ZAK, którą przez lata prowadził druh Marian a następnie druh Karol Wenger. Na stronie, znalazł się także wykaz komendantów naszego Hufca począwszy od roku 1922 (nie jest on być może kompletny i dokładny - będę starał się go uaktualniać). Na koniec zapraszam do lektury artykułu o powstaniu Ośrodka Harcerskiego w Kokotku Komendy Hufca ZHP Lubliniec - początkowo Harcerskiej Stanicy Turystycznej.

Kliknij poniżej by przejść na stronę
hisfufca2016rf