nreką2016Przez ostatnie dwa tygodnie zuchy, harcerze i instruktorzy hufca ZHP Lubliniec zorganizowali akcję "Niewidzialna ręka". Przygotowując się do świętowania 22 lutego Dnia Myśli Braterskiej, który jest świętem harcerzy i skautów na całym świecie, wykonywali bezinteresownie dobre uczynki, zostawiając tylko jako swój podpis kartkę z czarną niewidzialną ręką i przesłaniem, aby osoba obdarowana podała dalej sztafetę wykonania czegoś pożytecznego. Efekty przeszły wszelkie oczekiwania. Akcja objęła setki osób i co ciekawe była też dowodem na to, że dobro do człowieka wraca. Po dwóch tygodniach działania harcerskiej "niewidzialnej ręki", dzięki życzliwości dyrektora Gimnazjum nr1 w Lublińcu, komendantki hufca Lubliniec oraz zakładu Lentex harcerze dowiedzieli się, że będą mieli nową wykładzinę w harcówce. Ponadto dzięki instruktorom mieszkającym poza Lublińcem akcja dotarła już do wielu polskich miast. Widać pomysł połączenia starej polskiej akcji harcerskiej z koncepcją z amerykańskiego filmu był trafiony, zatem postanowiliśmy nie ogłaszać końca tej akcji. Niech trwa.

Katarzyna Łukawska-Pasternak