feriedroniowice20162

Droniowicka drużyna harcerska i gromada zuchowa zorganizowały w dniach 15-17 lutego akcję zimową pt.: "Bajki znane i nie znane...". W akcji uczestniczyli nie tylko harcerze i zuchy, ale także dzieci i młodzież z powiatu lublinieckiego i nie tylko. W pierwszym dniu wszyscy obecni uczestniczyli w zajęciach plastyczno-technicznych poświęconych naszym czworonożnym przyjacielom. Po wykonaniu prac wszyscy wybrali się na spacer do lasu. Po powrocie czekały na nas upieczone kiełbaski z soczkiem i kanapkami. W drugim dniu wybraliśmy się na wycieczkę do Bielska-Białej, gdzie odwiedziliśmy Studio Filmów Rysunkowych. Tam poznaliśmy tajemnice powstawania bajek. Po 2 godzinach spędzony w studio pan przewodnik przeprowadził nas do małego kina, gdzie obejrzeliśmy przygody "Bolka i Lolka", "Reksia" i przedpremierowy pokaz bajki "Kuba i Śruba". Całą wycieczkę zakończył spacer po rynku miasta i wizyta w McDonaldzie. W ostatni dzień wszyscy uczestnicy akcji mogli obejrzeć premierę przedstawienia teatralnego wykonanego przez zuchów i harcerzy z naszej drużyny pt "Pomysłowy Dombromir". Po obejrzeniu występów wykonaliśmy kukiełki Reksia i poszliśmy na salę gier i zabaw gdzie mogliśmy skorzystać z sprzętów do grania jak i do ćwiczeń. Cały ten dzień jak i akcje zakończył słodki poczęstunek i prezent dla każdego. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc, a zwłaszcza naszym czterem opiekunom.

phm.Ewa Majczak

feriedroniowice2016