22 lutego, punktualnie o godzinie 16:00 rozpoczął się bieg harcerski po lublinieckim centrum gdzie blisko 50 harcerzy Hufca ZHP Lubliniec rozwiązywało różne zadania o tematyce harcerskiej. Gra terenowa zakończyła się na lublinieckim rynku gdzie czekali na nich byli harcerze, instruktorzy oraz zaproszeni goście.

biegharcerski2016rft

Przed godziną 17 w Polskim Radiu Katowice został wyemitowany wywiad naszych instruktorów dotyczący akcji "Niewidzialna Ręka", którą realizują lublinieccy harcerze. Akcja ma już zasięg ogólnopolski. W skrócie chodzi o to żeby anonimowo pomagać sobie nawzajem. Organizatorem akcji jest dh hm. Katarzyna Łukawska ? Pasternak. Odzew ludzi dobrej woli jest ogromny między innymi byli instruktorzy przekazali chusty dla jednej z drużyn. Zakłady Lentex przekazały wykładzinę a firma T.S.G Tomasz Monkos oświetlenie do harcówki Szczepu Millenium w Gimnazjum nr 1.

kasiaradio2016

W uroczystości na rynku lublinieckim o godzinie 17.00 wziął udział poseł Andrzej Gawron, który również w latach dzieciństwie był w harcerstwie. Złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Ogłoszono także zwycięzcę konkursu na kartkę o DMB, druhna Zuzanna Pradela zajęła pierwsze miejsce. W nagrodę kartka będzie rozsyłana w przyszłym roku.

kartkadmb2016

Do harcerskiego kręgu, który się utworzył, dołączyli mieszkańcy naszego miasta, by wspólnie iskierką przyjaźni zakończyć tak wyjątkową uroczystość. Krąg liczył blisko 80 osób.

rynekdmb2016rft