W trakcie ferii harcerze i zuchy z 3 Szczepu "Feniks" w Oleśnie spędzali czas w Kokotku. Tej zimy udało się zorganizować wyjazd dla łącznie prawie osiemdziesięciu osób.

W pierwszym tygodniu w zaprzyjaźnionym harcerzom ośrodku za Lublińcem biwakowały zuchy. Podczas ferii poznały Małego Księcia i wraz z nim podróżowali po planetach. Spotkali Króla i dowiedzieli się, czym jest autorytet, a także uczestniczyli w prawdziwym balu. Zuchy przygotowały teatrzyki i poznawały ciekawostki o kontynentach. Wszyscy mieli też okazję uczestniczyć w wielkiej grze ekonomicznej, tym samym sprawdzając swoje umiejętności w dobrym gospodarowaniu pieniędzmi i oszczędzaniu. Przeżywając wszystkie przygody z Małym Księciem nie zapomnieli, jak ważna jest przyjaźń, mając w głowie słowa Lisa: "A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest nie widoczne dla oczu."

Drugi tydzień w otoczeniu lasów i świeżego powietrza spędzili harcerze. Karty na wyjazd rozeszły się tym razem w zaskakująco szybkim tempie, mieliśmy bardzo dużo chętnych i niestety ograniczoną liczbę miejsc. Cztery dni na biwaku obfitowały w patriotyczną atmosferę. Uczestnicy wyjazdu bawili się i uczyli wspólnie w oparciu o tematykę - "Polska". Tańczyli tradycyjne polskie tańce, obcowali z polską literaturą i sztuką, gimnastykowali swój język, poznawali historię, przebierali się za orszak królów polskich, odgrywali znane legendy, a nocą podczas gry terenowej walczyli zespołowo o niepodległość kraju. Ponadto "odwiedzili" sejm polski i sami podczas zaciętej dyskusji posmakowali zasad demokracji. Nauce i zadaniom na ich drodze towarzyszyło wiele śmiechu i zabawy. Program zajęć dla uczestników wyjazdu przygotowały druhny pwd. Zuzanna Tiffert, Iga Mieczkowska oraz Hanna Jerka.

Podczas wyjazdu sprawująca opiekę komendantka szczepu pwd. Olga Spychała dokonała również nadania funkcji zastępców komendanta druhnom Tiffert Zuzannie i Marcie Dembowskiej oraz funkcję kwatermistrza księdzu Marcinowi Adamcowi.

12661933 533449583495032 460453496733098806 n