We wtorek 23 lutego Przedszkole Miejskie nr 1 w Lublińcu odwiedziły trzy Druhny: dh Julia Prandzioch, dh Oktawia Basan i dh Magdalena Łupierz z Hufca ZHP Lubliniec ze szczepu "Millenium", aby przybliżyć dzieciom "harcerski świat". Druhny opowiadały o swoich obowiązkach, zadaniach, zaprezentowały swoje mundury i wyjaśniły dzieciom, co oznaczają kolory i znajdujące się na nich naszywki. Był też wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary, pląsy, co wprowadziło wszystkich w radosny nastrój. Miłym akcentem stało się utworzenie na pożegnanie harcerskiego kręgu. Zarówno "Średniaki" jak i "Starszaki", po spotkaniu były przekonane, że najpierw, jak tylko pójdą do szkoły, zostaną zuchami, a w przyszłości czekają na nich drużyny w harcerskie.

przedszkole3druhny2016