Z 4 na 5 marca 2016r. w Boronowie, dzięki uprzejmości Dyrekcji GOKUa za sprawą druhen: Anny Matysiakiewicz i Dominiki Beszoner, odbyła się Harcerska Noc. Na uczestników imprezy czekał: bieg patrolowy, występ zespołu muzycznego, świeczkowisko, a co się z tym wiążę dużo śpiewu. Dopisali też harcerze, którzy stworzyli świetną atmosferę!!! Brawo!!!

druh phm Henryk Budzyński

Już wieczorem, 4 marca na ulicach Boronowa dało się dostrzec specyficzne postacie. Na moście mieszkańcy zaobserwować mogli generała Armii Krajowej, po chodnikach dumnie spacerowali Niemcy zaś w cieniu przemykały się postacie z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu. Czyżbyśmy przenieśli się w czasie ponad 70 lat wstecz? Nie, to nadal był piątek, 2016 roku lecz w Gminnym Ośrodku Kultury odbywała się Noc Harcerska, organizowana przez 38 Drużynę Harcerską należącą do działającego na terenie powiatu Lublinieckiego szczepu "Zielona Ósemka". Oprócz gry historycznej, kształtującej postawy patriotyczne i pamięć o polskiej przeszłości harcerze w każdym wieku, uczestniczyli w koncercie lokalnego zespołu muzycznego, wielu grach, zabawach oraz w świeczkowisku - co w harcerskiej nomenklaturze, po prostu oznacza chwilę refleksji, przy świeczkach, brzmieniu gitary i dobrej gawędzie, czyli historii dotykającej ważne dla nas aspekty, tym razem dotyczyła ona trudności w kontaktach miedzyludzkich, które kreuje dzisiejszy świat, poprzez narastająca cyfryzację społeczenstwa. Frekwencja dopisała, pojawiło się prawie 50 osób, za organizację szczególne podziękowania należą się druhnom Annie Matysiakiewicz i Dominice Beszoner oraz Dyrekcji GOK-u, która wiernie wspiera działalność młodziezy na terenie swojej miejscowości. Atmosfera dopisywała całą noc i nawet gdy wszyscy już posneli, zmęczeni zdrową zabawą, można było wyczuć przyjaźń jaka łączy tych ludzi. Niech będą oni przykładem, że dzisiejsza młodzież, to nie tylko siedzący przed komputerem, odcięci od świata ludzie, lecz świadomi, młodzi i pełni zapału Polacy, którzy chcą i będą zmieniać świat na lepsze.

dh Angelo Korzekwa

nocharerska2016rft