W minioną sobotę odbył się Zlot Kadry programowo - metodycznej, w którym wzięły dwie druhny z naszego hufca - druhna pwd Beata Nowińska oraz pwd Gabriela Kowol. Warsztaty zaczęły się od warsztatów druhny hm. Marty Kwiatkowskiej na temat komunikacji i budowania zespołu programowego bądź namiestnikowskiego. W II bloku dołączyli do zajęć kursanci Kursu Komend Hufców  tj. druhna hm. Katarzyna Łukawska- Pasternak, pwd Olga Spychała oraz phm. Izabela Wojsa organizowanego przez Chorągwianą Szkołę Instruktorską. Wszystkie nasze druhny mogły wziąć udział w zajęciach z tematyki drużyn specjalnościowych. Oczywiście był również czas na pytania, które nurtowały uczestników zajęć. W trakcie tego bloku odbyły się również promocje Rajdu Silesia, Watry Wędrowniczej 2016 i Rajdu Kozielewskiego.

Po przerwie obiadowej na zebranych czekała symulacja ratownicza przygotowana przez Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Śląskiej ZHP z pomocą członków Referatów. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia się w różnych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Ostatni blok był blokiem zajęć grupowych. przedstawiciele kadry najstarszych pionów wiekowych spotkali się z hm. Maciejem ?Gajuszem? Czechowskim, który opowiedział o Odznace Skautów Świata oraz o nowinkach w wędrownictwie. Natomiast kadra zuchowa miała możliwość spróbowania swoich sił na majsterce.

Wszystkie druhny wróciły pełne nowych pomysłów, optymizmu i energii na kolejne tygodnie pracy!