Już po raz V w całej Polsce zorganizowana jest zbiórka zużytych baterii i elektroodpadów. W ramach "Eko-Walentynek" harcerze i harcerki Hufca z Lublińca, Olesna oraz Dobrodzienia (na zdjęciach) chcą podzielić się swoja miłością do Ziemi. Całą akcję zapoczątkował p.Dominik Dobrowolski, który koordynuje ja na każdym jej etapie działania.

W 2015 roku w Polsce wprowadzono na rynek ok 400 mln sztuk baterii - czyli 11 tyś. ton. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej, Polska ma obowiazek zebrać selektywnie 40 procent baterii z rynku, czyli ok 4.400 ton baterii! Cel został osiągnięty! W roku 2016 wzrasta obowiązek zbiórki baterii do 45 procent. Trzeba bedzie zatem selektywnie zebrać ok. 5 tyś ton.

Składam serdeczne podziękowania harcerzom Hufca Lubliniec i ich opiekunom, że jak zwykle nie zawiedli!
elektrosmieci2016edr3