Spocone ręce, trema, pustka w głowie, kiedy powinien być w niej tekst, który zaraz trzeba wygłosić, stres ściska gardło… tak wygląda większość ludzi, gdy staje na scenie, obserwowana przez więcej niż setkę osób - ale nie Lublinieccy harcerze !

Można usłyszeć opinie, że harcerstwo to głównie bieganie po lesie ale wystarczy przypatrzeć się lepiej i już widzimy, że nasza młodzież nie tylko świetnie się bawi ale także wszechstronnie rozwija !

W piątkowy wieczór, na deskach Teatru Sztuk w Jaworznie, 25 osób, z naszego Hufca ZHP Lubliniec wystawiało spektakle, do których wcześniej skrupulatnie się przygotowali podczas zbiórek. Był to już drugi raz, kiedy nasi przedstawiciele zostali zaproszeni na Przegląd Teatrów Harcerskich i kolejny, gdy wracali z niego zmęczeni ale za to szczęśliwi i dumni !

teatron1

W tym roku tematem “Teatronu” było nowe spojrzenie, na stare bajki i legendy - ekipa z Gromady Zuchowej w Koszęcinie zdobyła nagrodę za najlepszy musical, w niesamowity sposób przedstawiając historię księcia, który poszukiwał idealnej żony w dzisiejszym świecie, a drugie z naszych dzieł pod tytułem “Bardzo piękna, śpiąca, wredna i bestia” uzyskało wyróżnienie za scenę pościgu Jasia i Małgosi za Kotem w Butach… jak widać, formy i historie przeplatały się ze sobą, tak samo jak emocje - nasi harcerze zarówno cieszyli się z przygody, ze wspaniałymi ludźmi, podczas gry dziennej w sobotni poranek, jak i mieli chwile zadumy, podczas wieczornego świeczkowiska, przy dźwiękach gitary.

Po całym aktywnym weekendzie, ze zdartymi od śpiewu gardłami, bolącymi od marszu nogami, bagażem świetnych wspomnień i nowymi znajomościami przy pięknej pogodzie wracaliśmy do Lublińca mając w głowie słowa, które odczytała jedna z harcerek “Nic nie musisz, ale możesz wszystko”.

teatron2

Właśnie to zdanie dobrze obrazuje działanie harcerzy - to osoby które nic nie muszą, nie są zmuszane do rozwoju, dodatkowych obowiązków, zajęć i nauki ale mimo wszystko to robią i to właśnie jest piękne.

druh Angelo Korzekwa