Harcerze ze Szczepu Millenium oraz Zielona 8 rozpoczęli majówkę od wyprawy pieszej z Lublińca do Kokotka. Trasa była znana zaledwie czterem osobom. Z małym opóźnieniem o 21:30 wyruszyliśmy z Lublinieckiego rynku, przemierzając Kaczy Staw, Krupski Młyn, krzaki, nieznane ścieżki oraz małe prelekcje o gwiazdach - trzeba przyznać, że niebo było wyjątkowo czyste i piękne, dotarliśmy o 2:30 na Ośrodek. Wszyscy znużeni kilkugodzinną wędrówką z plecakami na plecach przygotowali sobie miejsce do spania i zaledwie po 20 minutach filmu wszyscy smacznie sobie spali. Rano pobudka, sprzątanie - pełna mobilizacja! Po śniadaniu pełni energii i radości wszyscy próbowali swoich sił w rytmice i muzyce grając w fantastyczną grę "Przybij rurkę" - polecamy spróbować! Gdy słoneczko zawitało do nas już na dobre udaliśmy się na dwór, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, zapląsać, pograć w wiele gier - oczywiście nie mogło się obejść bez tzw "balonówki"! Emocje były ponad miarę wszystkich! Następnie przyszła pora na kalambury, gdzie harcerze mogli wcielić się w różne role z bajek, zawody czy nawet osoby znane nam na co dzień! Śmiechu było co nie miara! Emotikon smile Później dość nietypowe wyścigi rzędów - na uczestników czekały łamigłówki matematyczne, trochę plastyki, gimnastykowania się i wcielania w różne zwierzęta! Po tym wszystkim nadeszła pora ogniska, gdzie wszyscy zajadali się pysznymi kiełbaskami po czym razem ochoczo pośpiewaliśmy do akompaniamentu gitary! I tak wszyscy rozjechali się do domów we wspaniałych nastrojach wraz ze słoikiem wspomnień o krzakach, nocnym marszu i mnóstwie zabawy!

Drużynowa 9DH Lekka Stopa - Beata Nowińska

trekingnocny2016rf