Reprezentacja blisko 20 harcerzy wraz z dh. Komendant wtorkowy poranek spędziła na cmentarzu wojskowym uczestnicząc w obchodach z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msza święta w intencji naszej ojczyzny rozpoczęła lokalne obchody. I mimo, że na początku z nieba padał drobny deszcz, to jak za sprawą czarodziejskiej różdżki za ciemnych chmur wyszło słońce, które towarzyszyło wszystkim do końca imprezy. Po mszy nastąpiło złożenie wieńców pod pomnikiem.  Wśród uczestników uroczystości można było spotkać między innymi pana Posła Andrzeja Gawrona, Burmistrza Edwarda Maniurę wraz z Radą Miasta, Zespół Pieśni i Tańca „Halka” oraz reprezentacje wszystkich urzędów oraz organizacji z naszego miasta. Po uroczystości dh. Komendant zaprosiła nas do naszej komendy hufca, gdzie po raz pierwszy konsumowaliśmy, pyszne ciasteczka i rozmawialiśmy o harcerskich sprawach.

druh Piotr Widera

3maj2016rftgh