Od niepamiętnych czasów dzieci od najmłodszych lat wstępowały w szeregi harcerzy. Z biegiem czasu wraz z rozwijającym się światem również harcerstwo szło do przodu. Aby przekonać się co wiedzą, myślą czy sądzą o nas ludzie niemający styczności z harcerstwem, 9 Drużyna Harcerska "Lekka Stopa" ze Szczepu Millenium postanowiła udać się w sobotnie przedpołudnie na lubliniecki rynek z krókimi pytaniami do ludzi. Czy był/a Pan/ni w harcerstwie? Z czym kojarzy się Państwu harcerstwo?

1glosowanie

Odpowiedzi przechodniów były bardzo zróżnicowane. Większa część osób rzadko słyszy o lublinieckich harcerzach oraz ich działaniach. Jednakże z biegiem czasu staramy się dostosować nasze harcerstwo do realiów jakie stawia nam obecne społeczeństwo. Staramy się pokazywać mieszkańcom naszego powiatu, że jesteśmy oraz działamy poprzez różnego rodzaju akcje charytatywne, gry miejskie, współpracę z przedszkolami i szkołami, organizację wypoczynku w lato bądź ferie zimowe dla ich dzieci na Ośrodku Harcerskim w Kokotku. Znalazły się również osoby, które będąc w naszym wieku aktywnie działały w harcerstwie Twierdzą oni, że harcerstwo to nie tylko przyjaciele, radość, dzieciństwo, wyzwania, przygody, biwaki czy obozy, ale jest to również służba na polu patriotycznym. Nie od dziś wiadomo, że harcerze to grupa ludzi w mundurach, która posiada szeroki, ale przede wszystkim szczery uśmiech dla każdego. Pełni optymizmu powróciliśmy do harcówki, aby planować kolejne działania dla naszych mieszkańców Lublińca.

Serdecznie dziękujemy osobą, które zechciały nam poświęcić krótką chwilę na udzielenie odpowiedzi.

Z harcerskim CZUWAJ
Harcerze 9 DH Lekka Stopa