28 maja 2016r. w Oleśnie odbyła się już IX edycja Manewrów Harcerskich. Wzięło w nich udział osiem sześcioosobowych patroli. Temat przewodni oparty był na filmie animowanym "W głowie się nie mieści". Trasa obejmowała teren miasta Olesno oraz przejście szlakiem turystycznym przez "7 Źródeł" do wsi Wojciechów. Rozmieszczono na trasie 8 punktów kontrolnych ze specjalnie przygotowanymi i dobranym do tematyki zadaniami. Dodatkowy punkt kontrolny przygotowało współpracujące z nami od wielu lat Nadleśnictwo Olesno. Na mecie dodatkową atracje stanowiło przejście rzeką. Przed podsumowaniem każda z grup zaprezentowała jeszcze wcześniej przygotowaną piosenkę rajdową, występ także podlegał punktacji. Swoją obecnością zaszczycił nas również burmistrz miasta i w krótkiej przemowie skierował w stronę harcerzy i uczestników wiele ciepłych słów. 1 miejsce zajął patrol o nazwie Żony Roztocza Starej Kanapy złożony z harcerzy starszych naszego szczepu.

druhna Zuzanna Tiffert

manewryolesno2016