Niedzielnego popołudnia (5 czerwca 2016r.) w bajkowym, zaczarowanym lesie w Kokotku odbył się zjazd najmłodszych lublinieckich Skrzatów. Razem ze starszymi Braćmi - harcerzami Szczepu Milleniu i ich przyjaciółmi wyruszyli w niezapomnianą przygodę na: „Wyprawę w Świat Skrzata". Przed wędrówką zostały im nadane skrzacie imiona, musieli także zawitać do skrzaciej szafy, aby przygotować sobie stroje i czapeczki. Dobry kierunek wyznaczały im najmądrzejsze skrzaty: Jeżynek i Malinka, z nimi nie można było się zgubić. Podczas „Wyprawy…” czekało ich wiele zadań do pokonania m.in.: przygotowanie drzewa genologicznego, projektowanie wymarzonego skrzata, zabawne historyjki, a także nauka tańca i pląsów jak na wesołego skrzata przystało. Aby się posilić musieli ugotować skrzacią zupę. Ćwiczyli swój spryt i zwinność podczas skrzaciakiady sportowej. Po zmęczeniu fizycznym przyszedł czas na czytanie mądrych ksiąg i zagadek. Najwięcej frajdy sprawiło im wybudowanie schronienia w środku ciemnego lasu oraz malowanie chatki przez wszystkich uczestników „Wyprawy …”. Podczas wędrówki Skrzaty jak to Skrzaty znalazły złote monety, które już na zawsze pozwolą im żyć w szczęściu i dostatku. Zadania te zintegrowały najmłodszych i najstarszych, najmniejszych i największych, najchudszych i najgrubszych i pomogły przełamać barierę pokoleniową. Na zakończenie najmłodsi Podróżnicy otrzymali pamiątki z wizerunkiem Skrzacika, które będą na co dzień im przypominać o udziale w niezapomnianej, ale nie ostatniej „Wyprawie w Świat Skrzata”.

druhna Kinga Stawecka

By przejść do galerii - kliknij na zdjęcie

magicznyskrzat2016rft