Nie wiem czy wiecie ale podczas weekendu 26-29 maja blisko 200 członków naszej organizacji oraz turyści i sympatycy wędrowania, przemierzało górną cześć naszego województwa uczestnicząc w Rajdzie „Silesia”.

lubliniecsilesia2016rft

Ideą imprezy jest odkrywanie i poznawanie ciekawych miejsc śląskiej ziemi. Bardzo ciekawą formą rozpoczęcia jak i zakończenia imprezy są za każdym razem inne miejsca startu i mety. Dwa noclegi odbywały się na terenie naszego Hufca, w Koszęcinie oraz w Lublińcu. W Koszęcinie dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół wszystkie patrole znalazły dach nad głową. Po regeneracji odbył się uroczysty obiad na terenie Zespołu "Śląsk" oraz możliwość zwiedzania urokliwej siedziby. W sobotę natomiast patrole dotarły do Lublińca. Gdzie od godzin popołudniowych w Parku Miejskim trwał Piknik Ekologiczny wraz z Festiwalem Piosenki Harcerskiej. Drugi nocleg odbył się w Gimnazjum nr 1. W niedzielę w szkole odbył się uroczysty apel w którym brała udział nasza Komendant Hufca pwd Iwona Legencka.

druh Piotr Widera

lubliniecsilesia2016rft2