Niestety - nadszedł czas rozstania... Dzisiaj po raz ostatni spotkaliśmy się w naszej harcówce przed wakacjami. Było wiele emocji, wspomnień, śpiewu i zdjęć. Po rozkazie drużynowej, w którym podziękowała każdemu za swój wkład od harcerzy, po przyboczne, komendę szczepu oraz hufca. Obejrzeliśmy zdjęcia oraz filmiki z Wisły, by raz jeszcze przeżyć w trochę innym wymiarze tę przygodę. Później była krótka ankieta o zbiórkach, wspomnieniach i całej reszcie. W między czasie, każdy z harcerzy napisał złotą myśl, która została mu najbardziej w głowie dopasowując do tego piosenkę, którą w raz z odczytaniem myśli śpiewaliśmy. Każdy z Nas wsłuchując się w te złote myśli miał okazję do krótkich refleksji, wspomnień i uśmiechów. Przyszła pora na jedną karteczkę..." Druhno Beato, niech druhna zobaczy co leży za plecami - mamy nadzieję, że się spodoba". Drużynowa odwróciła się... Szuka wzrokiem i po chwili dosłownie pod jej siedzeniem "coś" leży. Otwiera... Koszulka od drużyny! 9DH ogłosiła ją w swoim gromie tytułem DRUŻYNOWEJ ROKU! Jak to nasza drużynowa... Bywa sentymentalna i uczuciowa, uroniła łzy radości i głos jej zadrżał. Dla takich chwil warto żyć! Komendantka Szczepu phm. Kinga Stawecka również powiedziała parę pięknych słów na podsumowanie, a już potem..."Bratnie słowo sobie daję..." i iskierka. W ten oto sposób rozstaliśmy się, aby móc powrócić już za niespełna dwa miesiące na obóz i przeżyć kolejne niezapomniane przygody!

druhna Beata Nowińska

Więcej zdjęć - kliknij poniżej