Druhny i Druhowie, po rocznych przygotowaniach i działaniach, nasz Klub Łączności "Delta" i harcerska radiostacja SP9ZAK znowu jest w "eterze". Hufiec Lubliniec od 1967 roku był znany w kraju i na świecie poprzez działalność naszej radiostacji - tysiące godzin, dziesiątki lat nasz Harcerski Klub Łączności "Delta" i za pomocą radiostacji SP9ZAK popularyzował działania naszego Hufca i budowy Ośrodka Wypoczynkowego w Kokotku. Radiostacja nasza pod wodza dh. hm.Mariana Ożarowskiego działała prężnie i miała duże osiągnięcia szerzeniu wiedzy radioamatorskiej wśród naszych harcerzy. Po odejściu dh.hm.Mariana Ożarowskiego na wieczną wartę, radiostacja zamilkła. Po wielu latach udało się dzięki dh. hm.Krzysztofowi Zbączyniakowi i dh.hm. Karolowi Wengerowi oraz przy pomocy krótkofalowców z Klubu SP9PEW w Lublińcu: Jacka Stefaniego i Zbyszka Sotomskiego oraz przy aprobacie obecnej Komendy Hufca w Lublińcu, udało się uzyskać pozwolenia na prace naszej radiostacji harcerskiej SP9ZAK. Druhny i Druhowie od 6 lipca 2016r.nasza radiostacja nadaje z Kokotka, zapraszamy do wizyty naszej radiostacji.

Szef Klubu Łączności "Delta"
przy Komendzie Hufca Lubliniec
hm. Karol Wenger