10 czerwca odbył się Piknik rodzinny pod hasłem "W poszukiwaniu skarbu pirata Barnaby" został on zorganizowany przez dzieci z grupy starszaków druhny Ewy Majczak. W imprezie wzięli też udział zuchy i harcerze z Droniowic. Piknik odbył się na terenie Ośrodka Harcerskiego w Kokotku. Dzieci razem z rodzicami wyruszyli śladem "Pirata Barnaby" który ukrył Wielki Skarb. W kilku miejscach czekały na uczestników zabawy do wykonania zadania, podczas których trzeba było wykazać się umiejętnościami plastycznymi, polonistycznymi i matematycznymi. Na samym początku imprezy dzieci złożyły piracką przysięgą i zostały nazwane pirackimi imionami. Straszny Pirat Barnaba napisał do dzieci listy, które skrzętnie ukrył w butelkach. Znajdowały się w nich skrzętne informacje. Nie zabrakło też krótkiego programu artystycznego oraz zabaw sportowych. Zmagania zostały uwieńczone odnalezieniem "Skarbu", po rozpakowaniu którego, okazało się, że znajdują się w nim podarunki dla rodziców i upominki dla dzieci. Potem odbyło się wspólne grillowanie. W bardzo przyjemnej atmosferze czas szybko upłynął i wszyscy wrócili do domów szczęśliwi.

Kliknij poniżej by zobaczyć więcej zdjęć
piknikbarnav2016