Wakacje... Dla wielu osób jest to czas odpoczynku, relaksu, wyjazdów i zabawy. To wszystko dzieje się na naszym Ośrodku Harcerskim w Kokotku podczas półkolonii „Kraina Marzeń” organizowanych przez harcerzy Hufca ZHP Lubliniec, a dofinansowanych przez Burmistrza Miasta Lubliniec. Za nami już dwa turnusy, a co działo się w tym czasie? Przeczytajcie sami: Poniedziałek 27.06 zbiórka na parkingu, ostatnie słowa do rodziców, wsiadamy do autobusu i ruszamy na Kokotek. Tak zaczyna się każdy nasz dzień przygody. Pierwszy tydzień minął nam pod hasłem Akademii Pana Kleksa. Dzieciaki wraz z kadrą wcielili się w uczniów Akademii. Brali udział w licznych zajęciach takich jak; bajkologia, geografia, bańkologia, kleksografia i wiele wiele innych. Zabawy było tyle, że nie było czasu na nudę! Każdy prowadził swój dzienniczek ucznia, dostawał codziennie kolorowe piegi na znak przynależności do Akademii. Nie obyło się bez budowania szałasów, balonówy, a nawet i na basen udało nam się udać!

kolonie12016

Drugi tydzień przeżyliśmy w Indiańskiej wiosce „Czarne Stopy”. Każda wataha miała swój własny atrybut, talizman i namioty tipi jak z prawdziwego zdarzenia! Uczyliśmy się również troszkę wiedzy harcerskiej, gdzie poznane szyfry, znaki patrolowe, nadawanie morsem chorągiewkami, I pomoc była niezbędna by ostatniego dnia odzyskać Wodza wioski. Udało nam się również spotkać z leśnikiem, który opowiadał nam o lasach, które otaczają Kokotek. Oczywiście nie mogło również zabraknąć spotkania z naszym druhem, który stacjonuje teraz przy Radiostacji w Kokotku hm. Karolem Wengerem, który opowiadał nam o tym jak to jest, że możemy połączyć się z kimś na drugim końcu świata, od czego to zależy i całe podstawy krótkofalarstwa. Dwa tygodnie były bardzo obfitymi tygodniami dla kadry jak i dla dzieciaków. Mamy nadzieję, że kolejne turnusy będą również bardzo owocne, a przed nami jeszcze 4 tygodni wspaniałej zabawy z dzieciakami. Gdzie tym razem się przeniesiemy? Tego dowiecie się już niedługo!

pwd. Beata Nowińska
kolonie120162