Nasz wyjątkowy i długo wyczekiwany obóz rozpoczął się z pierwszym dniem sierpnia. Dokładnie w połowie wakacji, więc od ostatniej zbiórki w roku harcerskim zdążyliśmy się już wszyscy za sobą stęsknić . Obóz w tym roku wyjątkowy, ze względu na to, że dla wielu osób (prawie połowy) pierwszy. Jak również dla kadry w takim układzie premierowy. 26 DH Sokoły i 16 DSH Incognito zebrała 43 harcerzy na letni wyjazd do naszego kochanego Kokotka, a wyzwania bycia kadrą wypoczynku dla tego szerokiego grona, rządnych przygód młodych ludzi podjęli się: komendantka 3 Szczepu Feniks pwd. Olga Spychała (oboźna obozu), pwd. Patryk Antos (komendant obozu), pwd. Zuzanna Tiffert oraz Iga Mieczkowska (drużynowe).

tropikalna2016rft

Spragnieni słońca i przyrody za tematykę i obrzędowość naszego wyjazdu obraliśmy sobie Tropikalną wyspę. W związku z tym pierwszego dnia, gdy czas mijał nam na wspólnym budowaniu obozowiska urządziliśmy na jego terenie własną plażę. I tak, wieczorami na piasku, wśród foremek, plażowych dmuchańców, parasoli i kwiatów kończyliśmy każdy dzień. Na czas pobytu stworzyliśmy mapę odwiedzanej przez nas wyspy i przez kolejne dni zwiedzaliśmy ją, spotykając na swojej drodze charakterystyczne ludy, zajmujące się konkretnymi dziedzinami na tej wyspie. W ten sposób odwiedziliśmy przyrodników, artystów, wojowniczy lud, sportowców, detektywów oraz handlarzy. By upodobnić się do ludów zamieszkujących wyspę przygotowaliśmy dla siebie piękne, kolorowe maski i stroje. Tak przebrani codziennie podróżowaliśmy między następnymi wioskami i braliśmy udział w zajęciach. Poznawaliśmy harcerskie szyfry, graliśmy w koszykówkę, malowaliśmy abstrakcyjne obrazy, tańczyliśmy w wodzie,oglądaliśmy gwiazdy, uczyliśmy się korzystać z busoli i wyznaczać kierunki, uczyliśmy się o sprzedaży i wystąpieniach publicznych oraz wiele innych. Na zmianę współpracowaliśmy i rywalizowaliśmy. Nie zabrakło oczywiście w naszym wypoczynku wizyt na basenie, ślubów, szalonych dyskotek, harcerskich śpiewów i zabaw. Mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w uroczystych apelach, jubileuszowym ognisku oraz Coco Festiwalu.

tropikalnawydpa2016rftg

Jeden z wieczorów okazał się być dla kilku harcerzy wyjątkowy, ponieważ podczas ogniska, które poprzedził bieg złożyli Przyrzeczenie harcerskie i otrzymali krzyż harcerski.

tropickalnawysoa2016rftiolp

Dzięki wspaniałej harcerskiej przyjaźni, uprzejmości i ciepłej atmosferze na ośrodku w dniu wyjazdu z niejednych oczu popłynęły łzy i gdzieniegdzie dał się słyszeć żal w głosie. 10 dni naszego pobytu minęły szybko, ale na pewno nigdy ich nie zapomnimy. Już dziś odliczamy dni do kolejnych biwaków, zimowisk i obozów.

Kliknij poniżej by zobaczyć więcej zdjęć
tropikalnawydpa2016rftg67678