Ostatnie dwa tygodnie półkolonii minęły nam na tematyce harcerskiej oraz azjatyckiej przygodzie. Podczas naszego HarcCamp'u, półkoloniści mogli poznać podstawowe tajniki harcerstwa, szyfry, alfabet morsa, musztrę, szałasy, rodzaje ognisk i wiele wiele innych. Zastępy zrobiły własne proporce oraz nazwy. Nauczyliśmy się meldować i codziennie rano robiliśmy własny apel.

harcamp2016rftgy

Ostatni tydzień minął nam z kulturą azjatycką. Poznawaliśmy jej tajniki, tradycje oraz historię. Stworzyliśmy swojego smoka, gotowaliśmy sushi oraz wiele wiele innych rzeczy.

azjatyk2016rftgy

Podsumowując – w półkoloniach "Kraina Marzeń", dofinansowanych przez Burmistrza Miasta Lubliniec, uczestniczyło łącznie 180 dzieci. Półkolonie trwały 6 tygodni, z których każdy miał odrębną tematykę i zajęcia. Każdy z uczestników otrzymał własną chustę z logo półkolonii, dyplom ukończenia turnusu, i te najważniejsze, niemierzalne i niepowtarzalne, za to wspaniałe wspomnienia do których zawsze, każdy, gdy tylko będzie chciał, może powrócić. Dziękujemy całej kadrze za zaangażowanie, głowy pełne pomysłów oraz ich realizację. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasze półkolonie również będą się cieszyć wielkim powodzeniem. Życzymy wszystkim szalonych, a zarazem spokojnych i bezpiecznych ostatnich 2 tygodni wakacji.