Zabieramy najpotrzebniejsze rzeczy, tarcze, topory, miecze iii.... ruszamy na wyprawę przeciwko Bogom! Tak zaczęła się nasza dwutygodniowa obozowa przygoda. W naszej wiosce - Kokkogat - czekał już na nas Jarl wraz z Jarlanką, Wieszczem oraz Wodzem Armii. Pierwsze dni upłynęły nam na przygotowywaniu wioski, budowie naszych domów, bramy, warsztatu, magazynu i wielu wielu innych. Stworzyliśmy własną flagę, piękny napis wioski i bramę, przez którą nikt nie zdołał wtargnąć!

kokogat2016rftg2

Po budowie udaliśmy się na małą wyprawę przez rzekę, aby zdobyć siły fizyczne i psychiczne na następne dni wielkich przygotowań i treningów. Podczas pobytu w wiosce nabywaliśmy umiejętności jakie powinien posiadać prawdziwy wiking! Uczyliśmy się szyków bojowych, przeszliśmy przez prawdziwe treningi życia, które nie raz dawały nam się we znaki - oczywiście chodzi o zmęczenie:). Pewnej nocy - obcy ludzie - postanowili nas podejść, jednak bezskutecznie, udało im się zaledwie zburzyć naszą salę odpraw oraz ukraść pozorowane proporce.  Nie obyło się bez wędrówki dwudniowej, ognisk, śpiewogrania, gier nocnych, treningów w rzece i innych.

kokogat2016rftg23

Ostatnia noc była na prawdę przerażająca.... Po północy rozległy się krzyki, wrzaski, uderzenia w tarcze! Ktoś wtargnął na nasz obóz? NIE! Rozpoczął się Ragnarok! Rozwścieczeni Bogowie chcieli zakończyć istnienie naszego świata... Wszyscy pośpiesznie chwycili za swe tarcze i topory - dzielnie chodź nie do końca pomyślnie, walczyliśmy o odwrócenie przepowiedni! Bogowie byli ponad nami! Nie dawali za wygraną, my z całych sił walczyliśmy o nasz świat, o nas samych!

kokogat2016rftg24

Odzyskaliśmy flagę, uratowaliśmy Jarla naszego Kokkogat. Jednak to wszystko.... Pozwoliło nam tylko oddalić Ragnarok na jakiś czas od naszego świata. Kto wie kiedy znów nadejdzie czas, by zmierzyć się z Bogami? Bądźcie czujni, bo w każdej chwili może nadejść ZMIERZCH BOGÓW. Tak... to z pewnością były wspaniałe dwa tygodnie dla niejednego z nas. Mamy nadzieję, że już za zaledwie kilkanaście dni spotkamy się z Wami wszystkimi na harcerskich zbiórkach, że nabraliście wszelkich sił, aby powrócić do intensywnej pracy w drużynach i gromadach. "Przy innym ogniu, w inną noc do zobaczenia znów[...]"

pwd Beata Nowińska

kokogat2016rftg