W środę 14 września odbyło się ognisko 3 Szczepu Feniks, na którym spotkali się harcerze wraz z rodzicami i przyjaciółmi oleskiego harcerstwa. Była to okazja do omówienia wydarzeń minionego roku pracy, wspomnień, podziękowań i wspólnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego i harcerskiego. Nie zabrakło czasu na wspólną zabawę, rozmowy i integrację. Spotkanie okazało się być szczególnie ważne dla osób zmieniających drużyny, ponieważ druhny drużynowe Iga Mieczkowska i Anna Górska przygotowały ciekawe przejście i powitały stare zuchy w drużynie harcerskiej, harcerzy w drużynie starszoharcerskiej, oraz nowych wędrowników. Dzięki sponsorom wszystkiemu towarzyszył drobny poczęstunek, między innymi kiełbaska z grilla, która na świeżym powietrzu cieszyła się niebywałym powodzeniem. Na sam koniec zgromadziliśmy się przy wspólnym harcerskim ognisku. Po krótkiej gawędzie przez komendantke zostały odczytane rozkazy i doszło do prawdziwej roszady kadrowej. Przewodnik Zuzanna Tiffert przekazała 26 DH "Sokoły" druhnie Aleksandrze Garus, a jej nowymi przybocznymi, obok działającej już druhny Wiktorii Jakubowicz, zostali druhna Anna Hassinger oraz druhowie Maksymilian Imiełowski i Kamil Charkiewicz. Nowym funkcyjnym serdecznie gratulujemy.

druhna Zuzanna Tiffert

ogniskoolesno2016rftgyhu8