W miniony weekend wyjątkowo liczna reprezentacja naszego hufca wzięła udział w XIV Rajdzie im.Szarych Szeregów. Jeździmy tam od lat i zawsze przywozimy trofea - w ciągu ostatnich pięciu lat wygraliśmy rajd aż cztery razy a drugie miejsce zajęliśmy dwukrotnie. Podczas tegorocznej edycji imprezy organizowanej przez Hufiec ZHP Myszków ze wsparciem druhny Dominiki Beszoner, druha Kamila Łaszczyńskiego oraz Mateusza Łyska, za co gorąco im dziękujemy, mieliśmy okazję ponownie przenieść się w czasy II wojny, konkretnie w okolice zrzutu legendarnych Cichociemnych. Naszym zadaniem było odnalezienie ich i pomoc w dokończeniu misji, którą zleciło im dowództwo. Frekwencja dopisała nam świetnie, ze Szczepu Millenium pojechało 7 osób, 12 ze Szczepu Feniks oraz około 36 ze Szczepu Zielona Ósemka. Na podium stanęli poczynając od miejsca V - harcerze z Olesna, potem na pozycji II patrol połączonych sił Hufca ZHP Lubliniec oraz Hufca ZHP Bochnia oraz w końcu na I miejscu patrol Zielonej Ósemki z dwuosobowym wsparciem Szczepu Millenium, pod przewodnictwem druha Patryka Antosa “Psajdaka”.

rajdszareszeregi2017rft

Podczas wprowadzającej Gry Dziennej dnia pierwszego oraz Gry Nocnej i kolejnej Gry Dziennej dnia następnego, wykonywaliśmy przeróżne zadania, przechodziliśmy standardowe szkolenie Cichociemnych, poznawaliśmy Ich historię no i oczywiście obowiązkowo, goniliśmy po lesie III Rzeszę. Udało nam się pokonać łącznie około 35 kilometrów, co nadal czujemy w stopach ale nieważne są odciski, liczą się wspomnienia - a 55 młodych harcerzy wróciło z Rajdu ze wspomnieniami pięknymi, do których z pewnością będą często wracać. Ta młodzież pokazuje, że istnieje wiele alternatyw do spędzania czasu wyłącznie przed komputerem - i są to alternatywy naprawdę kuszące. Chętnym przypominamy - niedługo już nasz własny rodzimy rajd, Gra Miejska w Lublińcu podczas której pomożemy Marszałkowi Piłsudskiemu w walce o Ojczyznę. Do zobaczenia 11 listopada !

dh Angelo Korzekwa

rajdszreszeregi2016rft