Kiedy słońce w piątkowy wieczór zniknęło już za drzewami, na ulicach Boronowa pojawiły się niecodzienne postacie - dwie przemknęły w stronę lasu, w strojach grabarzy, z łopatą w ręce prowadzili “zombie” niosącego grzecznie swój nagrobek, gdzie indziej można było dostrzec wampira, bądź inne, podobne, mrożące krew w żyłach widoki. Rdzenni mieszkańcy nie przejmują się niezwykłymi spotkaniami, są już przyzwyczajeni do niesamowitości - i to właśnie harcerzy zasługa, że nikt się nie boi, bo wszyscy powszechnie wiedzą, że zaraz za każdym potworem będzie biegł, bądź szedł, w zależności od kondycji, zastęp druhen i druhów z Hufca ZHP Lubliniec i oni już zadbają o spokój w okolicy.

1nocka2016rft23aa

21 października kadra 38 DH w Boronowie organizowała w Gminnym Ośrodku Kultury, Noc Harcerską podczas której uczestnicy mogli wziąć udział najpierw w grze terenowej, gdzie wykonywali liczne, mniej lub bardziej przerażające, utrzymane w klimacie staropolskiego święta “Dziadów” zadania. Po zakończeniu pierwszej części wszyscy chętni brali udział w klasycznych grach i zabawach, rozwijających refleks, kondycję i zaradność a także pozwalających po prostu na dobrą zabawę. Ostatnią częścią spotkania, w którym brali udział harcerze z całego hufca, było śpiewogranie, czyli śpiewanie przy świecach, z akompaniamentem gitary. Całość została podsumowana tradycyjnym, symbolicznym przekazaniem “iskry przyjaźni”, popularnie zwanym “iskierką” i kiedy oficjalna część dobiegła końca, uczestnicy mogli w końcu wygodnie położyć się w śpiworach przy dobrym filmie, próbując usnąć po pełnym emocji dniu.

1nocka2016rftaa

Kolejna już organizowana przez 38 DH noc okazała się ponownym sukcesem lecz duże podziękowania należą się opiekunom i władzom GoK, za całą pomoc i udostępnienie budynku. Dziękujemy wszystkim którzy się przyczynili i zapraszamy każdego, kto chce zobaczyć jak wygląda harcerstwo - działamy “na okrągło”!

druh Angelo Korzekwa

1nocka2016rft2aa