22 października 2016r. w Ośrodku Harcerskim w Kokotku odbyła się polowa zbiórka Szczepu „Millenium”. W wydarzeniu uczestniczyli zuchy, harcerze, instruktorzy Szczepu oraz komendantka Hufca Lubliniec pwd Iwona Legencka. Spotkanie rozpoczęto uroczystym apelem, na którym zostały odczytane rozkazy komendantek hufca oraz szczepu. W pierwszym rozkazie jedną z ważniejszych dla nas informacji było odwołanie pwd Oktawii Basan z funkcji drużynowej 7 Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” oraz powołanie nowej przywódczyni gromady Weroniki Wąsali. Druhnie Oktawii uroczyście złożyliśmy podziękowania za dotychczasową pracę z najmłodszymi i życzyliśmy kolejnych wspaniałych lat służby jako instruktor w naszych szeregach. Natomiast dh Weronikę zuchy powitały ciepłym uśmiechem i radością z okrzykiem na ustach. Po pamiątkowym zdjęciu przeszliśmy do zajęć programowych we własnych drużynach. Najstarsi harcerze zmagali się z rozpisywaniem prób na stopnie harcerskie, a zuchy pozdawały symbolikę znaczka zucha.

milenium2016tgtyh

Kolejne zadania były kluczowe dla tego spotkania. Harcerze 9 DH „Lekka Stopa” wczuli się w rolę lidera, przywódcy (drużynowego) przeprowadzając zajęcia dla zuchów w grupach (szóstkach) na temat Prawa Zucha. Formy przekazu wiedzy miały różny charakter m.in. pantomima, quiz, śpiew, ćwiczenie pamięci, zagadki. Celem warsztatów było wyłonienie osób chętnych do pomocy w prowadzeniu zbiórek zuchowych m.in. poprzez: sprawdzenie swoich umiejętności dowodzenia gromadką zuszków, przełamanie barier wypowiadania się i pokonanie stresu przed wydaniem komend, a także zapanowanie i radzenie sobie z różnymi emocjami najmłodszych. Ciałem doradczym i wspomagającym przyszłą kadrę podczas ćwiczeń byli starci harcerze i instruktorzy. Podczas ogniska liderzy podzielili się zdobytym doświadczeniem. Większość osób stwierdziła, że nie są jeszcze gotowi na pracę z dziećmi lub nie widzą się w tej roli. Zaledwie dwie osoby z debiutantów ochoczo wyraziły wolę działania w gromadzie. Dziękujemy!!!

milenium2016tgtyh2

Podczas popołudniowej majsterki wykonywaliśmy różnymi technikami stroiki, świeczniki i lampiony, które zachęcamy do obejrzenia na zdjęciach w galerii, a także do wylicytowania podczas wigilii hufcowej organizowanej przez nasz Szczep, na którą już dziś zapraszamy 17 grudnia 2016r. do Gimnazjum Nr 1. Mamy nadzieję, że oprócz rodziców wielu z Was będzie chętnych do posiadania pracy, wykonanej przez zuchy czy harcerzy. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobą, które pomogły nam w zbiórce materiałów na zajęcia techniczne oraz w organizacji tego wydarzenia.

milenium2016tgtyh233

Na tym zakończyło się nasze szczepowe harcowanie.

Dziękuję Druhny i Druhowie Czuwaj!

Komendantka Szczepu Millenium
                               phm. Kinga Stawecka