7 Gromada Zuchowa"Leśne Skrzaty" odwiedziła ośrodek harcerski w Kokotku, po raz kolejny! Tym razem tematem naszego biwaku był Dziki Zachód, a w szczególności spór pomiędzy Indianami a Kowbojami. Na początku utworzyliśmy nasz wspólny westernowy skarb, później wybraliśmy szeryfów i wodzów każdej szóstki oraz świetnie się bawiliśmy poznając ciekawostki na temat życia mieszkańców Dzikiego Zachodu. Podczas zabawy niebezpieczny wróg ze wschodu ukradł nasz cenny gromadowy skarb! Na szczęście w nocy dzielne zuchy po ciężkich negocjacjach odzyskały skrzynię pełną słodyczy. W sobotę od samego rana uczestniczyliśmy w zbiórce szczepowej "Millennium", gdzie czekały na nas różne ciekawe zabawy o tematyce Znaczka Zucha poprowadzone przez harcerzy starszych z 9DH "Lekka Stopa". Po pysznym obiadku czekały na nas słoiki, świeczki, ozdoby i brokaty aby stworzyć z nich przeróżne ozdoby świąteczne. W niedzielę po podsumowaniu całego biwaku i rozdaniu nagród nasi Kowboje i Indianie rozjechali się do domów aby już we wtorek na naszej zbiórce kontynuować podróż na tereny dalekiego Dzikiego Zachodu.

druhna Weronika Wąsala

dzikizachod2016tgyh7