Dzisiaj osoba która staje przed potrzebą wybrania się do urzędu często ma przed sobą wizję długiego oczekiwania i irytacji - jednak nie wszędzie tak jest! Z wielką pomocą w zmienianiu tej opinii przychodzi Wójt Gminy Koszęcin - Zbigniew Seniów. W piątkowy poranek, w asyście Komendantki Hufca ZHP Lubliniec - pwd. Iwony Legenckiej, drużynowa 88 Gromady Zuchowej “Włóczykije”, Karolina Mazur, wybrała się do Urzędu Gminy z prośbą o wsparcie działalności harcerstwa w Koszęcinie.

burmistrz20162

Kiedy, jeszcze w gimnazjum, Karolina zakładała Gromadę, nikt nie spodziewał się, że zdobędzie ona aż taki odzew! Na organizowane co tydzień zbiórki uczęszcza wiele dzieci w wieku od pierwszej do trzeciej klasy szkoły podstawowej i po ilości chętnych do brania udziału w wyjazdach na biwaki, czy kolonie, widać, że zasiane “ziarno” trafiło na zdecydowanie odpowiednią glebę. Dla wszystkich jest jasne, że działalność ZHP powinna się w tym miejscu rozwijać, objąć też starszych chętnych, w wieku 10-13 lat a w przyszłości także gimnazjum. Jednak tutaj pojawiał się zawsze problem miejsca do przeprowadzania zajęć - dotychczasowo odbywały się one na terenie ZPiT Śląsk ale przy większej ilości chętnych, wyraźnie rysowała się potrzeba uzyskania własnego pomieszczenia, które będzie można odpowiednio przygotować, ustroić, do którego będzie zawsze dostęp - i tutaj z pomocą przyszedł pan Zbigniew Seniów, gdzie w mniej niż 20 minut, w pozytywnej atmosferze udało się znaleźć odpowiednie miejsce, leżące na terenie GOSiR-u w Koszęcinie, które idealnie odpowiada potrzebom harcerzy i z całą pewnością zdecydowanie wspomoże rozwój ich działań na terenie gminy. Dzisiaj często wiele dzieci spędza czas głównie w domu, przy komputerze bądź telewizji- harcerstwo pomaga ponownie dostrzec wartości jakimi są wszechstronny rozwój i nauka poprzez grę i zabawę w zespole, z rówieśnikami.

burmistrz2016

W imieniu wszystkich koszęcińskich obecnych i przyszłych harcerzy oraz Komendy Hufca dziękujemy bardzo Panu Wójtowi za nieocenioną pomoc i liczymy na to, że współpraca Gminy z drużynami na jej terenie będzie się dobrze układać.

My zapewniamy o naszej gotowości do pomocy.
Czuwaj!

druh Angelo Korzekwa