W dniach 23.01-24.01-25.01.2017r w Droniowicach odbyła się Akcja Zimowa zorganizowana przez drużynę harcerską „Czarne Orły’ i gromadę zuchową „Smerfy” pod opieką pań: phm. Ewy Majczak, Ireny Droździok, Joanny Malinowskiej i pwd. Marzeny Literackiej bawiło się 38 dzieci. Tegoroczna akcja pod hasłem "Zimą też może być przyjemnie" zajęła dzieciom dużo czasu i zapewniła wiele atrakcji.

hotdroniowice2017

W akcji uczestniczyli nie tylko harcerze i zuchy, ale także dzieci i młodzież z powiatu lublinieckiego i nie tylko. W pierwszym dniu wszyscy obecni uczestniczyli w zajęciach plastyczno-technicznych pt: „Z biegiem lat, z biegiem dni…” Podczas zajęć dzieci rzeźbiły w mydle, poznały ciekawą technikę „stemplową”. Odbyła się też prezentacja multimedialna ”Wiano Św. Kingi’. Następnie dzieci mogły skorzystać z Sali fitness. Poćwiczyć na nietypowych sprzętach, pograć w bilard. Chętni mogli pojeździć na sankach.

W drugim dniu wybraliśmy się na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. W Wieliczce „Śladami legend w kopalni” spotkało nas dużo przygód. Skarbnik wraz ze swoimi pomocnikami przygotował dla nas bardzo ciekawe zadania do wykonania. Następnie nagrodził każdego upominkiem. Po wyjściu z kopalni udaliśmy się do Krakowa zwiedziliśmy Wawel i złożyliśmy wizytę Wawelskiemu Smokowi. Potem udaliśmy się do Sukiennic. Chętni mogli pooglądać wystawę Szopek Krakowskich. Całą wycieczkę zakończył spacer po rynku starego miast.

W ostatni dzień wszyscy uczestnicy akcji mogli zdobyć Harcerską Odznakę Turystyczną I stopnia-miasto Lubliniec - Śladami Harcerzy Hufca Lubliniec w latach 1923-1939. Prawie wszystkim się to udało. Następnie udaliśmy się do kręgielni. Po powrocie do domu spotkań w Droniowicach czekała na nas ciepła herbata i grillowane kiełbaski. Odbyły się też „Tańce pląsańce” kończące całą naszą trzydniową zabawę. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek i prezent. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.

hotdroniowice20172

dh Kamila Majczak