Ponad 100 miejscowości w Polsce bierze udział w VII edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling”. W Dzień Zakochanych - 14 lutego 2017 zainaugurujemy akcję rozdając czekoladki, pierniki i lizaki w kształcie serca w zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE).
P1000013

Zbiórkę baterii i elektroodpadów będziemy prowadzić do 22 kwietnia 2017 roku, czyli do Dnia Ziemi . Pomysłodawcą i inicjatorem akcji jest ekolog Dominik Dobrowolski. Patronat nad akcją objęty firmy, które na co dzień zajmują się recyklingiem :REMONDIS Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku SEiE, ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.
Już po raz drugi harcerze z Hufca ZHP Lubliniec włączają się do tej ogólnopolskiej akcji ekologicznej. Druhna Iwona Legencka – komendantka Hufca została koordynatorem zbiórki na terenie Lublińca . A lublinieccy harcerze aktywnie uczestniczą w zbieraniu baterii – mam tylko nadzieje, że te dobre dalej zostają w pilotach do telewizora.
Baterie oraz elektroodpady można oddawać w Komendzie Hufca przy Sokoła 13, w sklepie O&J Media Janusz Bednarczyk (ul. Oświęcimska 22c ) w Lublińcu oraz na Ośrodku Harcerskim w Kokotku.
18 lutego grupa harcerzy z 9 DH „Lekka Stopa” ze Szczepu ZHP „Millenium” odwiedziła punkt przy Oświęcimskiej 22 c ( O&J Media Janusz Bednarczyk) przekazując baterie, które udało się zebrać.
P1000007Podcas ferii zimowych swoje elektroodpady do spejlanych kartonów wrzucili harcerze ze Szczepu "Zielona Ósemka" oraz Szczepu "Feniks" z Olesna.
16776273 1223772581052959 1162722538 oZachęcamy do zbierania i oddawania baterii, niech nasz dom i środowisko będzie wolne od elektoro śmieci.
DD wwwElectro system logoerp engkocham recyklingremondis electrorec logo

Autor: phm Piotr Widera
Foto: Piotr Widera