Dnia 27.03.2017r. w komendzie Hufca ZHP Lubliniec odbyło się spotkanie drużynowych i funkcyjnych hufca z komendantką Hufca  – pwd. Iwoną Legencką. Na spotkaniu obecna była również komendantka szczepu Millenium – phm. Kinga Stawecka. Choć frekwencja drużynowych nie była wielka, przeprowadziliśmy bardzo ważne rozmowy – poczynając od spraw codziennych, czyli ewentualnych zmian w harcówce, kończąc na trudnych pytaniach dotyczących wartości służby drużynowego, komendanta szczepu, a także komendanta hufca.
17522393 719305624915460 601591644 oStruktura ZHP jest z pewnością wszystkim znana, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę, jak bardzo ważną rolę odgrywa we właściwym funkcjonowaniu hufca. Zdaliśmy sobie sprawę, że im mniejsze środowiska ( zastęp, drużyna) , tym większe poczucie jedności  i wspólnoty. W rozmowie o  hufcu padały określenia: jednostka społeczność, miejsce w hierarchii, reprezentowanie się na zewnątrz ale  także, że hufiec jako całość pełni rolę  integrującą szczepy, daje możliwości rozwoju i przede wszystkim wspiera. Bazując na tym, warto położyć nacisk na akcje organizowane przez hufiec – liczne święta, gry, spotkania – oraz obecność na nich wszystkich drużyn hufca. W drużynie, która jest naszą małą rodziną, a także w szczepie – czujemy się bardzo swobodnie, mamy węższe środowisko i łatwiej jest współpracować, lecz właśnie takie spotkania całego hufca jednoczą, a zarazem uświadamiają nas o własnej wyjątkowości. Otrzymaliśmy od komendantki książkę „Światozmieniacze. Cel: dobro” z propozycją programową zarówno dla zuchów, harcerzy, jak i wędrowników. Skłania ona do poznawania świata i szukania w nim miejsca. Można stwierdzić, że idealnie pasowała do odbytego spotkania. Im więcej nas, funkcyjnych hufca, na nich – tym lepiej. Wspólnie możemy ustalić i uświadomić sobie wiele rzeczy.
Do zobaczenia znów!
17623065 719305628248793 1626474099 o