"Alarm mundurowy, czas 1 minuta”. Takie właśnie słowa z zaskoczenia usłyszała druhna Zuzanna Pradela w sobotnie popołudnie w domu rozpoczynając swój bieg o sznur drużynowej. Po zmaganiach jakie przeżyła z kurami, osobą głęboko w sobie zamknięta czy też śpiewaniem na całą „wieś” przyszedł czas na decydującą chwilę. W tym samym czasie pod pretekstem robienia zdjęć druhna Martyna Zgoda odbyła bieg o Krzyż, w pełni nieświadoma czego tak właściwie doświadcza.
IMG 3959
1 kwietnia 2017r. w Szczepie Millenium zaszły wielkie zmiany. Po wspaniałych latach jakie druhna pwd. Beata Nowińska przeżyła na funkcji drużynowej 9DH „Lekka stopa” oddała drużynę równie wspaniałej druhnie Zuzannie Pradela. Była to ciężka chwila dla dh. Beci jak i dla Nas wszystkich. Oczywiście nie obyło się bez łez smutku jak i szczęścia.
IMG 4048Zostały odczytane dwa rozkazy druhny Beaty, gdzie w jednym dopuściła Martynę do Złożenia Przyrzeczenia. I w tym właśnie momencie druha Martyna uświadomiła sobie co ją czeka. Łzy w zaledwie pół sekundy zaszkliły jej oczy a słowa Przyrzeczenia, były wypowiadane drżącym głosem. Ponad to, Martyna oficjalnie dostała błękitną chustę – barwy 7GZ „ Leśne Skrzaty", w której działa od kilku miesięcy. Kolejny rozkaz był z podziękowaniami dla drużyny, przybocznych oraz Komendy Hufca i Szczepu, z którymi współpracowała druhna Beti. Po tym przyszła pora na najważniejszy moment dnia – czyli rozkaz przekazujący drużynę w ręce nowej drużynowej.
IMG 4078Swoje odczucia, życzenia i podziękowania przekazały również Komendantka Hufca – pwd. Iwona Legencka, Komendantka naszego Szczepu – druhna phm. Kinga Stawecka oraz druh Piotr Widera. Wszystkie słowa były piękne, motywujące oraz budujące dla byłej jak i nowej drużynowej. Obecna była również mama druhny Zuzi,co wiele dla Niej znaczyło.
IMG 4108Po części oficjalnej przyszedł czas na trochę zabawy i jedzenia. Ognisko, kiełbaski, gitara i piosenki to jest to. Oczywiście nie obyło by się bez sesji zdjęciowej. Śmieszne miny, pozy rozbawiły wszystkich do łez. Kiedy już nastał wieczór postanowiliśmy, że ciąg dalszy nastąpi w gimnazjum gdzie też spaliśmy. Zabawa trwała w najlepsze. Mecz siatkówki, gry, pląsy, długie rozmowy.
Kiedy już myśleliśmy, że to koniec wrażeń na dziś , nagle usłyszeliśmy „ Mateusz, alarm mundurowy” . To wtedy druh Mateusz Lendzion został nowym przybocznym 9DH „Lekka stopa”. Po przebytym biegu, ubraniem nowej chusty i założeniem sznura, wszystko stało się jasne, kadra w komplecie !
Kiedy już wszystko się wyciszyło i nastała ciemna noc postanowiliśmy obejrzeć zdjęcia z całego dnia. Nie obyło się bez śmiechu. Tak właśnie zakończył się nasz wielki dzień, nie tylko dla dh. Beci, Zuzi, Mateusza czy Martyny, ale dla Nas wszystkich był on wyjątkowy i na pewno zostanie na długo w naszych sercach.

Po więcej zdjęć - kliknijcie niżej!
IMG 4567autor: druhna Marta Kawalec