Czuwaj druhny i druhowie! Chciałbym tutaj przedstawić krótką relację ze spotkania z dh. phm. Henrykiem Budzyńskim z II Szczepu Hufca ZHP Lubliniec "Zielona Ósemka". Druh Henryk Budzyński jest również zastępcą komendantki Hufca ZHP Lubliniec pwd. Iwony Legenckiej, co symbolizuję na Jego mundurze srebrny sznur noszony z ramienia z dwoma węzłami lub srebrnymi suwakami. Wydarzenia to miało miejsce 16 marca 2017 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lublińcu za aprobatą oraz uznaniem za cenną inicjatywę przez komendantkę Hufca ZHP Lubliniec pwd. Iwonę Legencką.
DSC08098Druh Henryk opowiedział Nam bardzo ciekawie o historii Harcerstwa, a zwłaszcza naszego Hufca ZHP Lubliniec, o symbolach umieszczonych na harcerskim mundurze min. lilijce i krzyżu harcerskim oraz o zwyczajach i ważnych uroczystościach harcerskich takich jak Dzień Myśli Braterskiej. Dowiedzieliśmy się także informacji o powstaniu i działalności Ośrodka Harcerskiego Hufca ZHP Lubliniec w Kokotku.
DSC08103Relację naszego gościa uzupełniły pytania zadane przez publiczność spotkania. Druh Henryk przekazał również do obejrzenia uczestnikom pogadanki pamiątkowy album ilustrujący życie Szczepu, do którego należy oraz album ze zdjęciami z wizyty w Muzeum Harcerstwa w Zakopanem. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia oraz druh wpisał się do kroniki naszego Domu.
IMG 2344
Druhowi Henrykowi dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i chęć spotkania z uczestnikami i pracownikami naszego Domu. Z harcerskim pozdrowieniem "Czuwaj".

Autor relacji Dominik Dłubała
Autorzy zdjęć Środowiskowy Dom Samopomocy w Lublińcu i Dominik Dłubała